Почина 65 годишна жена, заболени уште 25 лица

Ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациентка заболена од коронавирус…

Гаговски: Шпекулациите за 5Г се небулози и глупости, оваа мрежа има нејонизирачко зрачење

Глупости и небулози без никаква научна потврда се шпекулациите за опасноста од 5Г мрежа, вели поранешниот…

МАСК: „ТЕСЛА“ им испорачува бесплатни респиратори на болниците ширум светот

Американската компанија за производство на електрични возила и чиста енергија, „Тесла, соопшти дека бесплатно ќе испорачува…

Ратите за исплата на кредитите ќе се одложат, ама граѓаните ќе мораат да платат плус камата

Грејс периодот од шест месеци кои граѓаните ќе го добијат за исплата на ратите на кредитите…

Убавата страна на карантинот: Индија продиша

Кога Индија влезе во карантин пред неколку дена, го направи тоа за заштита од корона вирусот.…

Трамп: Следните две недели ќе бидат многу тешки, ќе бидат прашање на живот и смрт

Американскиот претседател Доналд Трамп ноќеска ги предупреди Американците дека следат „две многу тешки недели” во борбата…

Животот може да биде убав и во страшно невреме

Секој од нас понекогаш е депресивен или се чувствува осамено и едноставно мрази се без некоја…

Пелоси со остри критики до Трамп откако за едно деноноќие во САД умреа над 800 лица

Смртноста од Ковид-19 во САД во изминатото деноноќие постигна рекорд, надминувајќи ја бројката од 800 починати…

НА ТЕРЕНИТЕ НА US OPEN ВО ЊУЈОРК СЕ ПОДИГА ПРИВРЕМЕНА БОЛНИЦА

Дел од Националниот тениски центар каде редовно се одржуваат натпреварите на US Open, ќе биде пренаменет…