Дали корона вирусот ќе ја убие нафтената индустрија и ќе ја спаси планетата?

Аналитичарите велат дека корона вирусот и жестоката борба со цените значи дека нафтениот сектор веќе никогаш…

Затвореници копаат масовни гробници во Њујорк: Градските власти се подготвуваат за црно сценарио

Најголемиот град во Америка, Њујорк се подготвува за најлошото сценарио во борбата против коронавирусот, кој досега…

Северна Кореја нема ниту еден заболен од коронавирус

Северна Кореја нема ниту еден случај на заразен со коронавирус, соопшти денеска високо позициониран претставник на…

Филипче: Холандија донираше еден цел кабинет за дијагноза на коронавоирусот (ВИДЕО)

Се изедначуваме со европските земји членки на ЕУ, нешто за што сметам дека е огромна придобивка,…

Италијански гувернер: Ме нарекуваа расист зашто сакав да ги тестирам патниците од Кина во февруари

Гувернерот на италијанскиот регион Ломбардија, кој е најтешко погоден од новиот короновирус Ковид-19, вели дека колегите…

Нови 30 случаи со коронавирус, вкупно 384

Во изминатите 24 часа се регистрирани 30 нови случаи позитивни на коронавирусот во државава, и тоа…

Јовановиќ: Банките ќе заработат околу 137 милиони евра, ако сите прифатат одложување на кредитите

Најголем дел од банките во земјава одлучија да дозволат одложување на плаќањето на ратите за кредитите…

Филипинскиот претседател наредил да биде убиен секој што ќе го прекрши карантинот

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте предупреди дека ќе им нареди на полицијата и на војската да го…

За 24 часа повеќе од илјада починати и 26.000 новозаразени во Америка

Состојбата во САД се влошува од ден на ден. Во еден ден во Америка починаа 1.049…

Во бегалски камп во Грција се шири коронавирусот

Бегалскиот камп „Рицона“ во близина на грчкиот остров Евиа од денеска е во 14-дневен карантин, откако…