СÈ ПОВЕЌЕ НОВОРОДЕНЧИЊА ВО СВЕТОТ ГИ ДОБИВААТ ИМИЊАТА КОРОНА, ВИРУС И КОВИД

Пандемијата на коронавирус е главна тема низ целиот свет, со оглед на тоа дека речиси нема…

ССМ: НЕ ПОТПИШУВАЈТЕ бланко листови, ниту спогодби за престанок на работниот однос

Сојузот на синдикати на Македонија апелира до работниците да не потпишуваат бланко листови, ниту спогодби за…

Филипче: Од вечерва во 21 часот до понеделник во 05 часот полициски час во Куманово

Министерот за здравство Венко Филипче за најновата ссотојба со коронавирусот во земјава . Најголем број новозаболени се…

Две лица починаа, нови 46 заразени од коронавирус во земјава

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти.…

Одреден триесетдневен притвор за насилниците од Штип

Пред малку е одреден триесетдневен притвор за тепачите на девојката од Штип. Се чека одлуката наскоро…

Во болницата во Куманово заболени нови 11 здравствени работници

Во кумановската болница има 11 здравствени работници позитивни на коронавирусот. Директорката на болницата Снежана Захариева за…

СИТЕ НЕШТО ЗА ВЕНКО ПИШУВАТЕ, ПА ЕВЕ И ЈАС: ПРЕД СЕДУМ ГОДИНИ ФИЛИПЧЕ МИ ЈА СПАСИ СОПРУГАТА

Дејан Димитровски во групата на фејсбук под име „И јас сум Венко Филипче -поддршка“ напиша свое…

Во САД 6,6 милиони луѓе останале без работа – сигнал дека Америка тоне во рецесија

Во САД, останале без работа 6,6 милиони работници среде пандемијата од коронавирус. Повеќе од 6,6 милиони…

САД стана прва земја каде има над 1000 починати во еден ден од коронавирус

САД станаа прва земја во која што во еден ден биле регистрирани повеќе од 1.000 смртни…

Расте бројот на бугарски пратеници заразени со вирусот

Уште двајца бугарски парламентарци се позитивни на тестот за коронавирус. Станува збор за претседателката на парламентарната…