Портпаролот на Путин ја опиша борбата со коронавирусот: Не можеш да разликуваш јагоди од пилешко

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков, кој го прележа коронавиурсот, го опиша своето искуство во текот на…

Мухамед Зекири позитивен на ковид-19

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири на својот фејсбук профил потврди дека е  позитивен на корона вирусот…

Од утре субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети…

ДОБРАТА СТРАНА НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС: За 30 отсто намален бројот на сообраќајки и жртви

Полицискиот час што беше воведен од 22 март, како резултат на пандемијата од КОВИД-19, сериозно влијаеше…

ВО ПРОТЕСТИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗАГИНА ПОЛИЦАЕЦ, ДРУГ Е ПОВРЕДЕН

Во уличните немири во кои во Оукланд во Калифорнија учествуваа најмалку 7.500 демонстранти, синоќа загина еден…

Америка на раб на граѓанска војна, искршени прозорците на зградата на СНН (видео)

Граѓаните продолжија со протестите низ САД по убиството на Афроамериканецот Флојд за време на неодамнешната интервенција…

Банкротираа 20% од рестораните во Бугарија

Во моментот работат околу 50% од рестораните во Бугаријаработат со загуба, а 20% од нив банкротираа,…

Трамп: САД ги прекинуваат сите врски со СЗО (ВИДЕО)

Претседателот на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп денес кажа дека го прекинува односот на САД со…

ОЈО: Казна од 10.000 евра за докторката Цаца за ширење на коронавирусот, заразила 7 свои колеги

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против поранешната…

Уапсен полицаец поради насилната смрт на Џорџ Флојд во Минеаполис (видео)

Еден од четворицата полицајци инволвирани во апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во Минеаполис кратко…