Македонските граѓани нема да можат да патуваат во ЕУ, земјава не ги исполни критериумите

И покрај препораката на Европската комисија да им се даде зелено светло на сите земји од…

Вработена во тетовска аптека СЕ СПРОТИСТАВИЛА НА РАЗБОЈНИК И СПРЕЧИЛА КРАЖБА

Вработена во тетовска аптека со викање најверојатно успеала да уплаши непознато лице кое се обидело да…

Каде води патот на Дурловски ?

Игор Дурловски, носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица број 5,  при посетата на Демир…

Секс скандал во ОН: Снимен сексуален чин во нивно возило во Израел

Во јавноста се појави видеоснимка на која се гледа сексуален чин во службен автомобил на Обединетите…

Тепачка во тајванскиот Парламент

Во Парламентот на Тајван денеска се случи тепачка кога членовите на владејачката Демократска напредна партија (ДПП)…

Гејтс: Вирусот ќе се шири се додека не се зарази 60-70 проценти од населението

Правењето на вакцина не гарантира целосно спречување на коронавирусот од нов тип, смета основачот на “Microsoft”,…

СДСМ ветува чистка на корумпираните судии

Во изминатите три години покажавме што значи вистинска грижа за сите граѓани подеднакво. Ја зголемивме социјалната…

Богородица отворена, Евзони затворен за влез во Грција

Граничниот премин Богородица од денеска е отворен за излез и влез во земјава, но од соседната…

Почнуваат со работа теретаните и вежбалните, од денеска угостителските објекти можат да работат и во внатрешноста

 Угостителските објекти од денеска можат да работат и во внатрешноста на објектите преку соодветен протокол за…

„Кажи му на педерот дека ако збори ќе го убиеме“ – ДУКОВСКИ ПРИЗНА ДЕКА ДОБИЛ ПОВИК СО ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ

Непосредно пред да дојде Бојан Јовановски во обвинителството, од непознат број ми се јави машки глас…