Бил Гејтс: ФЕЈСБУК Е КРИВ ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Основачот на „Мајкрософт” Бил Гејтс го обвини Фејсбук и другите социјални мрежи за брзото распространување на…

Во клиниката Жан Митрев излечен уште еден пациент со тешка состојба на ковид 19 (видео)

По десетина дена интензивно лекување во нашата клиника си замина пациент кој беше примен во многу…

Унгарија не ја прифати „белата листа“ на ЕУ: Орбан ги пушта само Србите

Унгарија нема да ја почитува препораката на Европската унија за додавање на земји што не се…

Почнува судењето за Меѓународниот сојуз – ДАЛИ ЌЕ ПРОПЕЕ БОКИ 13?!

Денеска треба да се одржи првото судско рочиште за случајот со невладината организација Меѓународниот сојуз, основана…