ТРОПСКИ ГОРЕШТИНИ: Изабел Гуларт (галерија)

Гламурозната Бразилка Изабел Гуларт е родена во Сао Паоло пред 34 години,а на јавноста најмногу и е позната од ревиите на “Victoria’s Secret”  во кои има учествувано 11 години. Гуларт исто така се има појавено во “2011 Sports Illustrated Swimsuit Issue” и со години беше лице на брендовите “A/X Armani Exchange”  “MAC Cosmetics“. По богатата кариера, таа периодов најмногу е присутна во медиумите поради екстравагантниот животен стил кој го има со својот свршеник, фудбалскиот голман Кевин Трап.