АЛСАТ: Нови пет смртни случаи во Македонија и 53 новозаразени лица со коронавирус

Во последниве 24 часа од последици од коронавирусот починаа 5 лица, дознава АлсатМ. Со ова вкупниот број…

Има над 4.500 тестови за коронавирус и неделно се надополнуваат со нови 2.000 тестови

Во нашата земја, засега, има доволно тестови за коронавирус. Над 4.500 во Институт за јавно здравство…

Официјално Словенија објави дека помошта за Македонија ја доставиле преку механизам на ЕУ, Мицкоски си ја препиша заслугата

На официјалниот сајт на Министерство за одбрана на Република Словенија е објавена информација дека вчера, со…

Нови седум позитивни лица во Куманово

Седум новозаразени во Куманово, потврдија од Центарот за јавно здравје од Куманово за Телма. Меѓу нив…

Пејачката Пинк позитивна на коронавирус: Болеста ги напаѓа и младите и возрасните, и здравите и болните, и богатите и сиромашните

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира…

Во Куманово досега од Ковид-19 се заболени 85 лица, од кои 11 се медицински лица

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на…

СÈ ПОВЕЌЕ НОВОРОДЕНЧИЊА ВО СВЕТОТ ГИ ДОБИВААТ ИМИЊАТА КОРОНА, ВИРУС И КОВИД

Пандемијата на коронавирус е главна тема низ целиот свет, со оглед на тоа дека речиси нема…

ССМ: НЕ ПОТПИШУВАЈТЕ бланко листови, ниту спогодби за престанок на работниот однос

Сојузот на синдикати на Македонија апелира до работниците да не потпишуваат бланко листови, ниту спогодби за…

Филипче: Од вечерва во 21 часот до понеделник во 05 часот полициски час во Куманово

Министерот за здравство Венко Филипче за најновата ссотојба со коронавирусот во земјава . Најголем број новозаболени се…

Две лица починаа, нови 46 заразени од коронавирус во земјава

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти.…