ОБВИНЕТИ, ОСОМНИЧЕНИ И АМНЕСТИРАНИ ПРАТЕНИЦИ СЕ СОБРАА ДА РАСПРАВААТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

На јавната расправа во Собранието за состојбите од правосудниот систем, а која треба да даде насоки…

КУРИР дознава: Модераторот на „Јавна соба“ е сопруг и татко од Кисела Вода кој испраќал експлицитни фотографии од малолетнички

Јавноста, а особено родителите се кренаа на нозе откако беше обелоденето постоењето на групата „Јавна соба“…

СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА КОБНИОТ ЛЕТ НА КОБИ: Хеликоптерот „пропаднал“ цели 500 метри за само 15 секунди, претходно принудно кружел 15 минути (ФОТО)

Истражните органи од Лос Анѓелес и Калифорнија полека го склопуваат комплетниот мозаик за кобниот лет на…

Лозарите од Неготино избираат најдобро вино и ракија од домашно производство

Во рамки на одбележувањето на Свети Трифун – празникот на лозарите и винарите, во Неготино ќе…

Алармот е вклучен: Корона вирусот дојде и во Германија

Во Германија е потврден прв случај на смртоносниот корона вирус, пренесува агенцијата Ројтерс. Баварската здравствена канцеларија…

Неверојатни снимки од Пекинг: Празни улици, празно метро, празни молови во градот со 21 милион жители (видео)

Во центарот на приказната за коронавирусот е кинескиот град Вухан, со најголем број жртви и заразени.…

Коби и сопругата Ванеса имале договор никогаш да не летаат заедно со хеликоптерот

Коби Брајант и неговата сопруга Ванеса имале меѓусебен договор никогаш да не летаат заедно со хеликоптерот,…

Лозано во Белград: Доаѓам од Македонија, а не од таа земја со додаток што го кажа пред малку (видео)

Популарниот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, која се оддржа во Белград…

Скандал во Германија: Реномираниот неделник „Шпигел“ го припишa ослободувањето на Аушвиц на американската војска

Германскиот весник „Шпигел“ погрешно објави на социјалните мрежи дека американската војска го ослободила концентрациониот логор „Аушвиц“.…

Германија го олеснува вработувањето на странци – од 1 март ќе дозволи легален престој до шест месеци

Новиот закон во Германија кој ќе стапи на сила од 1 март ги олеснува процедурите за…