ЗА 30 ГОДИНИ ВО ОВАА ДРЖАВА НИЕДЕН ПОЛИТИЧАР И МОЌНИК НЕ ОДГОВАРАЛ, САМО СИРОМАШТИЈАТА ЗАВРШУВА ЗАД РЕШЕТКИ, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

За претседателот Стево Пендаровски, учесник во широкото граѓанско движење на отпорот правдата против режимот на Никола…

Се враќаат платнените торби, по нова година вода ќе пиеме од стаклени шишиња!

Платнените торби се враќаат повторно при пазарување, а со цел да се дестимулира користењето на најлончињата,…

Станислава Чочоровска во одбрана на Силвија Стојановска: Кои сте вие, шламу еден, да судите?

Станислава Чочоровска, која во српските медиуми беше прогласена за “кралица на кокаинот”, се огласи на својот…

Мајка и ја оставила по раѓањето: 9 – годишната Ена има само една желба – храна

Девојчето и нејзината баба живеат од социјална помош, која изнесува 510 динари месечноКако што велат, живеат…

„Ова е недоразбирање“ – по апсењето на Силвија се огласи нејзината ќерка Јана

Откако македонската актерка денес беше приведена поради наводно кривично дело – криумчарење на дрога, се огласи…

Битолчанец држен како заложник во скопски Аеродром: Го тепале, сечеле со жилет, а на раните му турале сол и парфем

Основното јавно обвинителство Битола, денес поведе постапка против три лица кои се осомничени како соизвршители на…

СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА ДОБИ 30 ДНЕВЕН КУЌЕН ПРИТВОР ПОРАДИ СОМНЕНИЕ ЗА УЧЕСТВО ВО ШВЕРЦ НА КОКАИН

Триесетдневен куќен притвор вечерва и е определен на актерката Силвија Стојановска отако претходно таа беше спроведена…

Се редат огласи за работа на државни јасли, власта тврди – немаат врска со изборите

Се редат огласи за работа на државни јасли,а власта тврди- немаат врска со изборите.За помалку од…

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ објави видео од портпаролот на СДСМ со Боки 13

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски објави заедничко видео од портпаролот на СДСМ и Боки 13. Видео…

Претставничкиот дом изгласа импичмент за Доналд Трам-го чека судење во Сенатот

За две обвиненија, дека  „ја злоупотребил својата моќ“ и дека „го попречувал Конгресот,, Претставничкиот дом гласаше…