Милошоски: На лидерската Заев најави дека Јанева излегува од Шутка за десетина дена

Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како…

ФОТО: Моменти на мајчинство во животинското царство што ќе ве разнежнат

Родителската љубов не познава граници, а ова важи не само за нас луѓето, туку и за…

Епохално откритие: Научниците пронајдоа вода на планета слична на Земјата

Водата за прв пат е откриена во атмосферата на егзопланетата со температури каде што би можело…

Москва и Пекинг трупаат злато, се спремаат за свет во кој доларот нема да доминира

Кина и Русија ги зголемуваат своите резерви на злато со брзо темпо во последните месеци. До…

Објавени транскрипти од 9/11

Вашингтон, 12 септември 2019 (МИА) – По 18 години од киднапирањето американски авиони и терористичките напади…

МАКЕДОНИЈА ГАЗИ – Нова награда за режија за ,,Петрунија” на фестивал во Германија

На штотуку завршениот филмски фестивал во Минхен, Five Leakes Film festival, главната награда која ја доделува…

Битола умира за Македонија да свети!

Зошто локалната власт пред година и пол гласаше против ист ваков заклучок за намалување на ефектите…

Во младите е иднината – прекрасен cover на младата битолчанка!

Во прилог ви го претставуваме прекрасниот cover на младата Ајилин од Битола.  Ова е само еден…

Дури сега можат вистински да се видат страшните размери на еден од најсилните урагани во историјата: Исчезнати се над 2,500 луѓе!

Околу 2,500 луѓе се наоѓаат на листата на исчезнати, откако разорниот ураган „Доријан“ од 5-та категодија…

“Танцот“ на русокосата навивачка без градник на СП во Кина е вирален хит: Kоментаторот остана без зборови

Кошаркарскиот коментатор и поранешната НБА ѕвезда Ендрју Гејз останал без зборови откако камерата на светското првенство…