СДСМ ветува чистка на корумпираните судии

Во изминатите три години покажавме што значи вистинска грижа за сите граѓани подеднакво. Ја зголемивме социјалната…

Богородица отворена, Евзони затворен за влез во Грција

Граничниот премин Богородица од денеска е отворен за излез и влез во земјава, но од соседната…

Почнуваат со работа теретаните и вежбалните, од денеска угостителските објекти можат да работат и во внатрешноста

 Угостителските објекти од денеска можат да работат и во внатрешноста на објектите преку соодветен протокол за…

„Кажи му на педерот дека ако збори ќе го убиеме“ – ДУКОВСКИ ПРИЗНА ДЕКА ДОБИЛ ПОВИК СО ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ

Непосредно пред да дојде Бојан Јовановски во обвинителството, од непознат број ми се јави машки глас…

Апелациониот суд ја укина ослободителната пресуда за Латас за куќите во Зелениково

Ослободителната пресуда за Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Звездан и Срѓан Павловиќ за нелегално…

НАД 100 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА СЕ НА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА во Градската болница „8 септември“

Повеќе од 100 пациенти заразени од Ковид 19 се на кислородна поддршка во Градската болница „8…

Русите гласаат дали Путин ќе биде на власт до 2036 година

Во Русија започна седумдневно гласање за уставните реформи, со кое ќе се одлучи дали Владимир Путин…

Мицкоски: 60 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ се реалност

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва се обрати во Охрид на првиот митинг на коалицијата „За…

Насер Зибери кандидат на ДУИ за премиер

ДУИ денеска го објави својот предлог за иден премиер на државата, тоа е политичкиот аналитичар, нотар…

Херој на денот: Баба Олга го носи својот парализиран син на грб веќе 60 години (ФОТО)

Доказ, дека мајчинската љубов ги пробива сите бариери, а таков пример е и Баба Олга, која…