Лозарите од Неготино избираат најдобро вино и ракија од домашно производство

Во рамки на одбележувањето на Свети Трифун – празникот на лозарите и винарите, во Неготино ќе…

Алармот е вклучен: Корона вирусот дојде и во Германија

Во Германија е потврден прв случај на смртоносниот корона вирус, пренесува агенцијата Ројтерс. Баварската здравствена канцеларија…

Неверојатни снимки од Пекинг: Празни улици, празно метро, празни молови во градот со 21 милион жители (видео)

Во центарот на приказната за коронавирусот е кинескиот град Вухан, со најголем број жртви и заразени.…

Коби и сопругата Ванеса имале договор никогаш да не летаат заедно со хеликоптерот

Коби Брајант и неговата сопруга Ванеса имале меѓусебен договор никогаш да не летаат заедно со хеликоптерот,…

Лозано во Белград: Доаѓам од Македонија, а не од таа земја со додаток што го кажа пред малку (видео)

Популарниот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, која се оддржа во Белград…

Скандал во Германија: Реномираниот неделник „Шпигел“ го припишa ослободувањето на Аушвиц на американската војска

Германскиот весник „Шпигел“ погрешно објави на социјалните мрежи дека американската војска го ослободила концентрациониот логор „Аушвиц“.…

Германија го олеснува вработувањето на странци – од 1 март ќе дозволи легален престој до шест месеци

Новиот закон во Германија кој ќе стапи на сила од 1 март ги олеснува процедурите за…

Брајант и Коељо пишувале заедничка книга за деца

Трагично починатиот поранешен НБА-кошаркар Коби Брајант и Пауло Коељо работеле на заедничка книга за деца, но…

Вака Кинезите градат болница за само 10 дена: Цел Вухан работи на смени!

Кинескиот град Вухан, кој е во изолација поради Корона вирусот, ќе изгради посебна болница за лекување…

Од вчера бесплатен автобуски превоз и поскап паркинг, Град Скопје ги активираше мерките против загадувањето

Од 18 часот вчера стапуваат на сила мерките на Град Скопје поради високото загадување. Бесплатен ќе…