Бугарска пејачка во фустан со сонцето од Кутлеш пееше наши патриотски песни (ВИДЕО)

На вчерашниот масовен народен собир во Куманово, во местото Старо Нагоричане се случи нешто неочекувано, и…

Вчера му беше роденден на Боки 13: Верниот пријател Сергеј Варошлија му упати емоционална честитка

Сергеј Варошлија преку својот Фејсбук профил му го честита роденденот на Боки 13 кој се наоѓа…

Од Passat од 1999 година е направена најбрзата колиба на светот

Сопственикот на овој подвижен дом, Кевин Никс, е воедно и сопственик на Гинисовиот рекорд за најбрза…

Одмор на море и за 100 евра? Еве каде и како да летувате

Предсезоната е секогаш време кога се резервираат одмори ако сакате да поминете поевтино и имате плиток…

Соборен светскиот рекорд- Британец вози велосипед со брзина над 280км/час (ВИДЕО)

Британецот Нил Кембел на авионската писта Елвингтон во северен Јоркшир постави нов светски рекорд во брзо…

Сакала да сними селфи со коза , па добила нокаут (ВИДЕО)

Многу луѓе сакаат да се сликаат со животни , но речиси секогаш забораваат да видат дали…

Снимен спектакуларен метеорит над Средозменото Море (ВИДЕО)

Темното ноќно небо над Средозменотот море било толку осветлено од метеоритот , што изгледало како да…

Што се случува со планетата: Горат и Канарските острови (видео)

Пожapoт на Канарските острови е надвор од кoнтрола, а плaмeнот се издигнува 50 метри во височина.…

Роден под среќна ѕвезда: Гром удри неколку сантиметри од него (видео)

Американецот Ромулус Макнејл имал ужасно многу среќа додека поминувал низ универзитетски кампус во Конвеј, во Јужна…

Споредба на советите за слабеење пред 100 години и денес

Во првиот број на списанието Reader’s Digest, објавено во 1920 година, е објавена статија со наслов…