Не направи гаф само Шекеринска: Тоа не е македонското знаме, но не е ниту знамето на Аризона

Македонската министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со премиерот Зоран Заев и претседателот на Собранието, Талат…

Топ 10 филмови за 2019-та година според “New York Times“: На првото место се наоѓа македонскиот “Honeyland“

Дека луѓето се желни за филмови кои не се “празна плоча“ и во кои гледачите не…

5 симптоми кои му се припишуваат на загадениот воздух – ова се знаци кои не смеете да ги игнорирате

Загадениот воздух е тема која станува сè позастапена, а лекарите апелираат да направиме сè што е…

Внимателно овој ПЕТОК, сите ќе бидеме баксузни!

Преку својата транзит преку знакот на Јарец, Венера ќе влезе во соработка со Плутон на 13…

Касами: Ако ВМРО-ДПМНЕ коалицира со ДУИ по изборите, Груевски ќе биде премиер (видео)

Лидерот на БЕСА Биљал Касами во вечерашното издание на „КликПлус“ кажа дека доколку ВМРО-ДПМНЕ после избори…

Русковска: Не верувам дека имало ГПС во торбата со пари

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Рекет“ отворија нови дилеми, а особено внимение…

Путин: Не престануваат обидите за ревидирање на европската историја

Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави дека обидите за искривување на историските вистини не престанале, и кон…

Заев: Немаме намера да се враќаме назад, препораките од Венецијанската комисија мора да се следат

Немаме намера да се враќаме назад. Имаме намера секојпат правата коишто се добиени да ги гарантираме,…

Кандидат за најдобар газда во светот: На вработените им поделил божиќни бонуси од 50.000 долари

Декември е време кога работниците ширум светот се радуваат на своите божиќни бонуси, меѓутоа основачот и…

ЈО проверува кој снимал и како се појавија новите „бомби“ на Јутјуб со гласот на Камчев

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори постапка по допрен глас за…