Камчев со кривични пријави против Катица Јанева, син ѝ и Стефанова ќе докажува дека „Империја“ е конструкција

Бизнисменот Орце Камчев во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против…

Децата во Македонија се затруени како да работат во индустрија за олово!

Од ланското тестирање на Медицинскиот факултет во Скопје: На Медицинскиот факултет редовно се врши експеримент со…

ИЗВОЗ НА СУВИОТ ЦВЕТ ОД КAНAБИС: Во јавноста лебди и дилемата зошто се турка овој закон да се донесе преку ноќ

Дали „ќарот“ на семејството Заеви се крие зад злоупотpeбата на европското знаменце за предлог законот за…

Застрашувачко видео од Словенија: Мал автомобил исфрли цела цистерна од автопат

53-годишниот унгарски возач на камионот-цистерна загина во средата во Словенија откако автомобил Опел Корса со кој…

После Бранко, Мијалков е најдобар за во кафана: Амди Бајрам во „Еден на Еден“

Зошто ниту една власт кај нас не може да опстане без него, и на кој начин…

Јанева пред да падне барала 3,7 милиони евра, ама ќе легнат кај Јовески

Катица Јанева пред да биде разрешена испратила барање за буџет за Специјалното јавно обвнителство и согласно…

Мајка ја фотографира ќерка си со Даунов синдром во облека што самата ѝ ја прави

Kатја е од Русија, со сопругот живее во Москва и имаат прекрасна ќеркичка. Нејзиното име е…

СЕКОЈ ДЕН ОТКРИВА НОВА ТАЈНА: Сопругата на Ѓорѓе Балашевиќ го крена Инстаграм на нозе (ФОТО)

Оливера Балашевиќ, сопруга на популарниот пејач и текстописец Ѓорѓе Балашевиќ, направи вистински бум на социјалните мрежи откако  отвори профил на Инстаграм…

Се случува „инсект апокалипса“ која може да го погоди сиот живот на Земјата

Големата употреба на пестициди, меѓу другото, избриша околу половина од сите видови на инсекти од 1970…

Путин: Во Боливија е безвластие, земјата потсетува на Либија

Путин се надева дека здравиот разум и одговорноста ќе ги надвладеат партиските амбиции на политичките сили.…