Тројца владетели кои заминале во задгробниот живот во ”голем стил”

Сите сме ја слушнале изреката „ Неможеш да го понесеш со себе во гроб“, но се…

Бебе мрзливец со најслатката насмевка на светот (видео)

Мрзливците се едни од најинтересните суштества на планетата. Седат по цел ден на гранките од дрвјата…

Тропски горештини: Џесика Аиди (галерија)

Џесика Аиди е млада француска манекенка чија кариера оди во нагорна линија откако е во врска…

Сезоната не ни почна а Хари Кејн го постигна голот на годината

На пријателски меч помеѓу Тотенхем и Јувентус, Хари Кејн во 93 минута даде победнички гол од…

Илустрации кои ќе ви ја покажат суштината на современиот живот

„Животот е прекраток за да се добие вистинската работа“ вели италијанскиот графчки дизајнер и илустратор Елио…

Кога природата враќа во свој посед (галерија)

Можеме да мислиме дека оставаме свој траг на Земјата, но тоа е само привремено. Со текот…

Игра на тронови од Северна Ирска направи сериозна туристичка атракција

Рекордни бројки се забележени оваа година во Северна Ирска кога туризмот е во прашање. Главен ”виновник”…

”Вратата кон пеколот”: Кратер кој гори 40 години

Во 1971 година во малото село Дарваза, околу 260 километри северно од главниот град Ашхабат во…

Добри вести за кои медиумите никогаш не известуваат: Големи поместувања во борба против СИДАТА

Понекогаш ни се чини дека ако ги следиме медиумите и трендовите на информации кои тие ни…

THE MOUNTAIN: Најдобриот ”time-lapse” снимен на Земјата (видео)

“The Mountain” е називот на магичното ”time-lapse” видео на Тери Соргјерд, фотограф од Норвешка. Видеото е…