Шварценегер мораше да јаде тестиси од мисир бидејќи не сакаше да одговори кој е најлош актер од Сталоне, Стетјам и Рурк (видео)

Арнолд Шварценегер гостуваше заедно со колешката Линда Хамилтон во емисијата на Џејмс Корден за да го…

Саше Политико го следел Мицкоски на „тајната средба“ со рускиот амбасадор (видео)

Саше Ивановски викан „Политико“ откако ги следеше поранешните функционери на ВМРО-ДПМНЕ прашувајќи ги незгодни прашања со…

Шилегов нервозно за улицата Даме Груев: Се шири- Не се шири (видео)

Градоначалникот Петре Шилегов, кој беше гостин во ТВ емисија, нервозно реагираше на прашање од новинарката дали…

Катица Јанева од келија во Шутка бара апанажа

На комисијата за избори и именување денеска меѓу точките на дневен ред е и разгледување на…

Расправија во ОН: Дачиќ и го извади српското државјанство на косовската амбасадорка во САД (видео)

Расправија меѓу Дачиќ и Читаку во седиштето на Обединетите нации. Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ…

Чешки научници одгледаа зеленчук во воздух, без почва и речиси без вода

Чешки научници пронашле ефикасен начин на одгледување зеленчук во воздух, без почва и со ограничено количество…

Како се хранела Адел за да ослабне 30 килограми

Адел ослабна 30 килограми и тоа за релативно кратко време. Првичното воодушевување од нејзината одлична фигура…

За Халоувин се маскирал и Бредли Купер, во бабичка

Еден од најголемите холивудски заводници, Бредли Купер своето слободно време го поминува со ќерката Леа која…

Русин кој со мачка нападнал полицаец осуден на пет години затвор

Жител на Москва е осуден на пет години затвор зошто наводно користел мачка во напад врз…

Хајди Клум се надмина себеси, од нејзината маска ќе ви се слоши (фото+видео)

Маската за Ноќ на вештерките на Хајди Клум е нешто што вчера сите очекува да го…