КОНЕЧНО се отвараат границите нема да има самоизолација

Врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата денеска донесе одлука од петок, 26…

Докторите го открија најраниот симптом на дијабетес: Ова е јасен знак дека шеќерот ви го разорува организмот

Доколку овој симптом се воочи навреме, тогаш дијабетесот може да се стави под контрола. Симптомите на дијабетес…

КОГА ЛУЃЕТО ЗАБЕГУВААТ СО ПАРИ ШТО НЕ СЕ СТЕКНАТИ СО ПОТ И ТРУД, ЧЕСТО СЕ ПРОБЛЕМАТИЧНИ, ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА ПРАШАЊЕ ЗА КАМЧЕВ

Орце Камчев па и секој друг бизнисмен и политичар кој се огрешил пред законот мора да…

Казината започнуваат со работа, наскоро и фитнес центрите

Фитнес и спа центрите, теретаните и казината се меѓу економските оператори кои чекаат на зелено светло…

Новак Ѓоковиќ и сопругата Јелена се позитивни на коронавирус

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и сопругата Јелена се позитивни на коронавирус, објавија српските медиуми. Ѓоковиќ, по…

Со по 2.000 евра казнети лицата кои протестираа против 5Г и вакцини

Скопското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казни против вкупно 15 лица за кривично дело непостапување…

СЗО: Не е точно дека Mакедонија има најголема стапка на смртност од Ковид-19 во регионот

Шефицата на Канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во земјава, Џихан Тавила изјави дека Македонија е…

Умира американскиот сон: Трамп ја продолжи забраната за издавање на зелени картони до крај на годината

Администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп ја продолжи забраната на издавање на зелени картони до…

И Троицки е позитивен на КОВИД-19, се чека резултатот на Ѓоковиќ

Српскиот тенисер Виктор Троицки е петтиот учесник, односно третиот тенисер кој настапи на Адрија тур и…

БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ И МРТВИ ВО СРБИЈА Е МНОГУ ПОГОЛЕМ ОД ОФИЦИЈАЛНИТЕ ПОДАТОЦИ?

Од 19 март до 1 јуни 2020 година, 632 пациенти починале од коронавирус во Србија, што…