Добродојдовте во Тетово, градот во кој на никому не му е гајле за ништо

На останатите табли се поставените пораките: „Не ми е гајле каде се паркирам“; „Не ми е…

Некој сметал дека државната химната треба да биде исфрлена од програмата по музичко, а да ја има албанската песна ”Штатори”

– Некој мислеше дека на Тамара навистина толку и бил капацитетот, згрешила или пак не ја…

Фекалиите на хрватското крајбрежје се гледаат и од вселената – шокантната фотографијата од мапата на Гугл ги разбесни луѓето

Загадувањето на Јадранот со фекалиите добило толку големи размери што неодамна од Водњан и Истра забележани…

Бранко Огњановски на Инстаграм: Цацко визионерот уште во времето на К-15 знаел дека ќе биде советник на премиерот на “нашата земја“

Откако Република Македонија го смени своето име во Северна Република Македонија не престануваат реакциите на социјалните…

СЈО: Неизвесна е иднината на вработените, архивата и материјалите

Од специјалното јавно обвинителство (СЈО) информираат дека сè уште немаат добиено писмен допис од страна на…

ХАОС во Суботица по силниот дожд и град (ФОТО+ВИДЕО)

Пороен дожд, проследен со град, ја зафати Суботица попладнето по 14 часот. Огромна количина дожд падна…

САД: Години по 11. септември, рак ги убива преживеаните њујорчани

Жаклин Фебриле имала 26 години и работела во близина на Светскиот трговски центар кога џихадистите ги…

Аркан ограбува банка во Шведска (ФОТО)

Шведската полиција обелодени неколку фотографии на кои се гледа како Жељко Ражнатовиќ – Аркан ограбува една…

Грчките острови се полнат со мигранти, ЌЕ ТРГНАТ ЛИ КОН БАЛКАНОТ?

Само на грчкиот остров Лезбос во текот на викендот, заклучно со утрово, пристигнале 455 бегалци и…

Европа на Балкан не дава, а се противи на инвестициите од Кина

НИТ МЕ ЉУБИ, НИТ МЕ ДРУГОМ ДАЈЕ! Eвропската унија има намера да го интензивира дијалогот со…