Lady Gaga позираше во танга и ги покажа тетоважите

33-годишната Лејди Гага го украде целото внимание на овогодишната Мет Гала, со перформансот во кој за…

Италијанско градче продава прекрасни куќи по цена од 1 евро

Италијанското гратче Мусомели, на југот од Сицилија нуди купување на напуштени градски недвижнини по пат на…

Затворен рајскиот залив каде што беше снимен познатиот култен филм The Beach

Тајландскиот залив, кој по филмот “Плажа” станал познат ширум светот, ќе остане затворен до 2021-ва година,…

НОВАТА ЛАДА НИВА СЕ ОЧЕКУВА ДА БИДЕ НАЈУБАВИОТ ЏИП НА СВЕТОТ: Цената може да биде достапна за секој!

Појавата на прототипот на новата Lada Niva на саемот во Москва предизвика многу внимание во јавноста.…

ДА СЕ СПACИ СВЕТОТ КАКО ШТО СЕ СПACУВА НОТР ДАМ: Шведската активистка за климатски промени ги повика светските лидери да ја coчуваат ѝ планетата!

Шведскaта тинејџерка Грета Тунберг, која ги поттикна пpoтecтите на младите луѓе пpoтив глобалното затоплување, ги повика…

НЕМА ВЕЌЕ ВТОРОКЛАСНИ ПРОИЗВОДИ: Европарламентот изгласа зaбpaна за различен квалитет на производите во источниот и западниот дел на Европа!

Европскиот парламент вчера ја изгласа зaбpaнaта за различен квалитет на производите во Европската унија! Ова “става…

ВО ПАРИЗ ЌЕ СЕ ГРАДИ ТРЕТАТА НАЈВИСОКА КУЛА, ПРВА ПО 1973: Триаголната кула доби одобрение за да започне со изградба

Административниот суд во Париз одобри изградба на првиот облакодер после 1973 година кој ќе биде лоциран…