Blog

МАКЕДОНИЈА СО ИЗГЛЕДИ ДА БИДЕ ПРВА ВО ЕВРОПА СО SKY WAY

ВИДЕО: Од 45 вработени во погонот со линдан во Охис денес само еден е жив

Првиот човек кој се врабиотил во погонот со линдан во Охис, Реџеп Ајраловски денеска е единствениот…

Во Полска спречен терористички напад во стилот на Брејвик

Тие информации покажаа дека групата била инспирирана од терористички напади извршени од екстремисти, меѓу кои и…

Ангелов: Ако Мицкоски и ДПМНЕ беа против Преспанскиот договор, ќе извадеа луѓе на улица

Доколку ВМРО-ДПМНЕ беше против Преспанскиот договор ќе извадеше луѓе на улица, но тие тоа не го…

Законите работат за Груевски: Откако избегна кривична одговорност за „кинеските автопати“, поради застареност може да се спаси и за „шамарите во Центар“

Откако избегна кривична одговорност за дело во кое максималната затворска казна изнесува три години, поранешниот премиер…

ВУЧИЌ: Во Европа се исплашени од изборите на 12 април, можно е Македонија да добие датум претходно

„Очекувам преговорите за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија да бидат отворени во март,…

На Боки 13 му откажал левиот бубрег

Кога лежи желудочната киселина му оди право во белите дробови. Може да умре за 15 минути,…

„БЛИЦ“: МАКРОН НА СРЕДБАТА СО ВУЧИЌ ГО ПОДДРЖАЛ „МАЛИОТ ШЕНГЕН“

Францускиот претседател Емануел Макрон ја поддржува идејата за „малиот Шенген“, тврди белградскиот весник „Блиц“. Според „Блиц“,…

Вознемирувачко видео: И оваа е мајка !?

Видеото е снимено на улиците низ Виетнам, а во него се гледа како девојче спие додека…

Гастрономска мапа: Нутриционист ги анализира познатите кујни во светот

Нутриционистот Џорџ Хамлин-Вилијамс ги проучувал навиките за јадење низ целиот свет и ја открил тајната на…