Blog

На чекор до вакцина: Научници од Австралија успеаја да создадат коронавирус

Научниците во Австралија успеаја да развијат коронавирус во лабораторија, што е главна пресвртница во глобалната борба…

Земјотрес со јачина од 4.5 степени почувствуван во земјава

Земјотрес со јачина од 4.5 степени вечерва беше почувствуван во земјава и во регионот. Епицентарот, како…

Природен антибиотик кој ги убива сите инфекции! Сите состојки ги имате во кујната, а после ова заборавете на болест!

Смесата е многу ефикасна и има ефекти на природен антибиотик, а состојките се лесно достапни. Состојки:…

Хорор сцена во Скопје: Мртов коњ закачен за камион низ скопските улици

Фотографијата која се појави на Фејсбук страните “Ѕид на сообраќајниот срам” и “Ремедиум Вет” ги згрози…

Протекоа нови фотографии од местото на несреќата! Велосипедисти го фотографирале хеликоптерот само неколку минути по стравичниот пад

Протекоа нови фотографии од лице место каде што настрада легендарниот кошаркар Коби Брајант со својата ќерка…

Вонземјани можеби веќе ја истражиле галаксијата и ја посетиле Земјата

Според едно ново истражување, Млечниот Пат би можел да изобилува со меѓуѕвездени вонземски цивилизации, но ние не го…

Јовановски: Семејството нема да може повеќе да ми носи храна, затворската нема да ја јадам

По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски ѝ укажа на судијката дека нема…

ОБВИНЕТИ, ОСОМНИЧЕНИ И АМНЕСТИРАНИ ПРАТЕНИЦИ СЕ СОБРАА ДА РАСПРАВААТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

На јавната расправа во Собранието за состојбите од правосудниот систем, а која треба да даде насоки…

КУРИР дознава: Модераторот на „Јавна соба“ е сопруг и татко од Кисела Вода кој испраќал експлицитни фотографии од малолетнички

Јавноста, а особено родителите се кренаа на нозе откако беше обелоденето постоењето на групата „Јавна соба“…

СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА КОБНИОТ ЛЕТ НА КОБИ: Хеликоптерот „пропаднал“ цели 500 метри за само 15 секунди, претходно принудно кружел 15 минути (ФОТО)

Истражните органи од Лос Анѓелес и Калифорнија полека го склопуваат комплетниот мозаик за кобниот лет на…