Blog

Шкода „Kodiaq RS“ доби додатни коњски сили

Покрај големата моќност , Шкода „Kodiaq RS“ не го привлече вниманието на европските купувачи. Проблемот е…

Научниците открија: Најголем дел од гените ги наследуваме од бабата од мајчината страна

Повеќето гени што ги наследуваме потекнуваат од нашата баба од мајчина страна, открија научниците. Алехандро Јодоровски,…

Шпанец фрли фрижидер во провалија, па потоа мораше да го вади (видео)

Маж од шпанскиот регион Алмерија, исмевајќи се со идејата за рециклажа, во провалија фрли фрижидер. Откако…

Возач на камион избегна да плати патарина , па плати многу повеќе (ВИДЕО)

Возач на камион , кој сакал да избегне плаќање патарина , не очекуваше што ќе му…

Го чистел таванот, па нашол старо Нинтендо вредно 9 000 долари (ВИДЕО)

Чистењето на таванот викендов на Американецот Скот Амос од градот Рено во Невада му донесе 9…

Изводи за родени се издаваат со КОСИ ЦРТИ НАМЕСТО ДРЖАВЈАНСТВО (ФОТО)

Во изводите од матичните книги за родени кои ги добиваат граѓаните деновиве не го пишува државјанството.…

(ФОТО) МИСТЕРИОЗЕН ГРАД НА ДУХОВИ СЕ ПОЈАВИ СРЕД ЕЗЕРО: Никогаш претходно не го виделе- исчезна за половина час

Граѓаните на кинескиот град Хваијана биле шокирани кога на хоризонтот здогледале мистериозен “град на духови”. Оние…

Достоевски: Кога богатството е изгубено, ништо не е изгубено, кога здравјето е изгубено, скоро се е изгубено

Фјодор Михајлович Достоевски бил голем руски писател познат како еден од првите претставници на психолошкиот реализам…

Зигмунд Фројд: Пред да си дијагностицирате депресија, осигурајте се дека не сте опкружени со идиоти

Зигмунд Фројд е еден од најконтроверзните научници на 20 век кого студентите по психологија од целиот…

Нарконон Балкан: 15 години успех во борбата против дрога и алкохол

Неодамна Нарконон Балкан здружение, центар за едукација, превенција и рехабилитација од зависности прослави 15 години постоење.…