Знаци по кои ќе познаете дека не поднесувате глутен

Се верува дека 60% од болестите и нарушувањата се поврзани со нетолеранција кон некои видови храна…

Нутриционистката открива: „Овој алкохолен пијалак предизвикува најтежок мамурлак“

Нутриционистката Ли Холмс од Австралија решила да открие кој алкохолен пијалак предизвикува најтешки последици од пијанство.…

Чај од магданос: Моќен напиток со кој лесно се губат килограмите и се прочистува телото од токсините

Магдоносот е компонента која е многу корисна и треба да ја консумирате за детоксикација на вашето…

Природен антибиотик кој ги убива сите инфекции! Сите состојки ги имате во кујната, а после ова заборавете на болест!

Смесата е многу ефикасна и има ефекти на природен антибиотик, а состојките се лесно достапни. Состојки:…

„Почнува од настинка“: Д-р Зоран ги открива симптомите на корона вирусот и како да се заштитите

Од 7-ми јануари кога корона вирусот се појави на подрачјето на Кина во градот Вухан, бројот…

Намирници кои неправедно се прогласени за „лоши“

Секоја година се менуваат и трендовите во исхраната. Некогаш се веруваше дека кафето е штетно, па…

Природен антибиотик ја отстранува болката во грлото како од шега

Отежнато голтање, болка во грлото и гребење се само некои од асимптомите на воспаление на грлото…

Шеќерот влијае на спиењето многу повеќе отколку што претпоставувате

Не е тајна дека шеќерот е нездрав, но тоа не спречува речиси никого да го стават…

Mоќен пијалок за убава, здрава и мазна кожа

Празниците се зад нас и време е за детоксикација на организмот. Убава, негувана и мазна кожа…

Секое утро започнете го со сок од ѓумбир – го лекува целиот организам на дури 7 начини

Ѓумбирот е еден од најпопуларните зачини во светот, особено во Азија. Содржи соединение наречено гингерол кое…