Ако ги перете шарените алишта на 30 степени – правите огромна грешка

Ако ги перете шарените алишта на 30-40 степени правите огромна грешка. Многу домаќинки сметаат дека високите…

Студија: Ракот на дојка може да се открие со тест на крвта пет години пред да се покажат клиничките знаци

Ракот на дојка може да се открие пет години пред да се појават клиничките знаци кај…

Како се хранела Адел за да ослабне 30 килограми

Адел ослабна 30 килограми и тоа за релативно кратко време. Првичното воодушевување од нејзината одлична фигура…

Покрај тоа што вежбањето е клучно за здравјето, во кои ситуации треба да го избегнете

Вежбањето здраво, но постојат ситуации кога е подобро да прескокнете еден тренинг за да не направите…

108-годишна жена тврди дека тајната на нејзината долговечност е шампањот

Дороти Флауерс од Англија, која  го прослави својот 108. роденден на 22 октомври, тврди дека својата…

Подгответе го телото и бидете здрави цела зима

Средината на есента е одлично време за да почнете да го подготвувате своето тело и да…

Сите ги чуваме на вратата од фрижидерот, а не сме ни свесни каква грешка правиме: Еве зошто тоа е најлошото место за чување на оваа намирница!

Многу е важно да знаете добро да го организирате фрижидерот, за храната да биде добро сочувана.…

Никогаш не би ви текнало: Ослободете се од ‘рѓата за 5 минути со помош овој производ

Џо Никол од Велика Британија на Фејсбук групата „Mrs Hinch Cleaning Tips“ споделила фотографии од пред…

Што е „орторексија“? Познавате ли некој што е опседнат со здрава храна?

Желбата за здрава храна која вклучува сурова и непреработена храна лесно може да се претвори во…

Сок со кој ќе ја намалите киселината во желудникот

Ако ве мачат киселини во желудникот еве го решението за тоа. Сокот од морков е одлично…