СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА КОБНИОТ ЛЕТ НА КОБИ: Хеликоптерот „пропаднал“ цели 500 метри за само 15 секунди, претходно принудно кружел 15 минути (ФОТО)

Истражните органи од Лос Анѓелес и Калифорнија полека го склопуваат комплетниот мозаик за кобниот лет на…

Алармот е вклучен: Корона вирусот дојде и во Германија

Во Германија е потврден прв случај на смртоносниот корона вирус, пренесува агенцијата Ројтерс. Баварската здравствена канцеларија…

Неверојатни снимки од Пекинг: Празни улици, празно метро, празни молови во градот со 21 милион жители (видео)

Во центарот на приказната за коронавирусот е кинескиот град Вухан, со најголем број жртви и заразени.…

Коби и сопругата Ванеса имале договор никогаш да не летаат заедно со хеликоптерот

Коби Брајант и неговата сопруга Ванеса имале меѓусебен договор никогаш да не летаат заедно со хеликоптерот,…

Скандал во Германија: Реномираниот неделник „Шпигел“ го припишa ослободувањето на Аушвиц на американската војска

Германскиот весник „Шпигел“ погрешно објави на социјалните мрежи дека американската војска го ослободила концентрациониот логор „Аушвиц“.…

Германија го олеснува вработувањето на странци – од 1 март ќе дозволи легален престој до шест месеци

Новиот закон во Германија кој ќе стапи на сила од 1 март ги олеснува процедурите за…

Брајант и Коељо пишувале заедничка книга за деца

Трагично починатиот поранешен НБА-кошаркар Коби Брајант и Пауло Коељо работеле на заедничка книга за деца, но…

Вака Кинезите градат болница за само 10 дена: Цел Вухан работи на смени!

Кинескиот град Вухан, кој е во изолација поради Корона вирусот, ќе изгради посебна болница за лекување…

„Веројатно историјата ќе нè памети по лошо“: Градоначалникот на Вухан изнел шокантно признание

Тој во текот на интервјуто признал дека информацијата за ширењето на вирусот не била доволно брзо…

Секое трето семејство во Македонија не може да ги подмири сметките

Македонските домаќинства први на листата со финансиски проблеми за плаќање на режиските трошоци. Секое трето домаќинство…