Најдобрите евтини автомобили за 2019

Познатиот автомобилски портал Мотортренд објави список на најдобри автомобили од оваа категорија кои, според нивно расудување,…

Потрагата официјално е завршена, Албанија повеќе не бара преживеани од земјотресот

Потрагата и спасувачките операции по преживеаните од земјотресот што ја погоди Албанија официјално е завршена, бидејќи…

Песков: Претседателот Путин работи како печка што топи метал која не може да се исклучи

Рускиот претседател Владимир Путин толку многу работи што е како печка која се користи за топење…

40 демонстранти се убиени во последните 24 часа во антивладините протести во Ирак (видео)

Насилството ескалира во Багдад и на југот од земјата откако беше запален иранскиот конзулат во светиот…

Скопските пожapникари во Албанија деноноќно трагаат по преживеани

Тимот од Град Скопје составен од четворица пожарникари и двајца логистика за снимање и мапирање со…

На југот од Египет откриени древни ковчези стари 3.500 години

Археолози открија три дрвени ковчега во градот Луксор на југот на Египет. Наодите се стари околу…

33-годишен маж изваден жив по поминати 3 дена под рушевините (видео)

Неговата намсевка е непроценлива кога ја виде светлината на денот, по три дена поминати заробен во…

Компилација на снимки од катастрофалниот земјотрес во Албанија (видео)

Меркел падна додека се качуваше на бина (видео)

Германската канцеларка Ангела Меркел имаше мала незгода на Берлинската конференција за мултилатерална трговија и дигитална безбедност.…

Архитект од Белград: Не убиваат земјотресите, туку корупцијата во градежништвото

Српски архитект објаснува што се случи деновиве во aлбанскиот град Драч, каде силен земјотрес уби луѓе…