Италија: Коронавирусот бил присутен уште во декември, покажа испитувањето на отпадни води

Италијанските научници велат дека испитувањето на отпадните води во два града покажало дека коронавирусот бил присутен…

Викендов ќе се разговара за целосно отворање на границите, без тестови и карантин

За време на викендов  ќе се разговара за целосно отворање на границите односно за слободен проток…

Побарано е Боки на 25 јуни да биде однесен во ЈО, ќе поднесе кривични пријави за неколку функционери и против Камчев

Бојан Јовановски до Обвинителството ќе поднесе кривични пријави против актуелни функционери за повеќе кривични дела меѓу…

Шер има 74, а мајка ѝ 94 години: Така правилно се става ботокс! ФОТО

Американскиот забавувачка, актерка и пејачка Шер (74) одушеви бројни обожаватели кога објави фотографија со нејзината мајка,…

Филипче до здравствените работници: Ќе направам сè за да обезбедам поддршка за вас

Министерот за здравство, Венко Филипче истакна дека се соочуваме со најголемата здравствена криза досега во нашата…

Девет лица починаа од компликации од корона, регистрирани 193 нови случаи

Девет лица починаа од компликации од коронавирус, а во последните 24 часа се регистрирани 193 нови…

Би-Би-Си: Дексаметазон е прв лек за коронавирус кој спасува животи

Евтиниот и широко достапен лек наречен дексаметазон може да помогне да се спасат животите на пациентите…

Од денеска отворени сите гранични премини, а мерките остануваат да важат

Владата донесе одлука од денес, 17 јуни, да се отворат сите гранични премини во земјата со…

УШТЕ НЕМА ЛЕТАЊЕ СО ВИЗЕР: Авиокомпанијата ги суспендира сите летови од и кон Македонија до 13 јули

-Патниците со билети за суспендираните летови кои направиле резервации директно на wizzair.com или на мобилната апликација на авиокомпанијата,…

За влез во Германија 196.000 луѓе добиле забрана поради сомневање од коронавирус

Под сомнение за присуство на коронавирус германската полиција на граничните премини одбила да им дозволи влез…