#НаполниГоШишето – Предизвик кој се шири вирално за собирање на фрлените отпушоци

На социјалните мрежи се прошири нов револуционерен предизвик – „НаполниГоШишето“ со кој луѓето ширум светот ја…

СЛУЧАЈОТ НАТАША КАМПУШ: Ме тепаше по 200 пати неделно, ме изгладнуваше, ми ја бричеше главата, а после сакаше прегратка (ВИДЕО)

„Ве молам, помогнете ми, моето име е Наташа Кампуш, викнете полиција“, ѝ рекла на запрепастената жена…

Секоја минута огнот во Амазонија уништува површина во големина од едно и пол фудбалско игралиште

Кога доаѓа до пожари од значителни размери, стеблата што горат во атмосферата наместо кислород испуштаат јаглерод…

Незапаметена катастрофа! – Амазонија гори веќе 16 дена, чадот го помрачил Бразил, а загрозена е цела планета

Бразилската вселенска агенција известила дека бројот на пожарите кои ги зафатиле Амазонските прашуми како последица на…

Извинување до идните генерации

Сателитски снимки од Амазон

Фетаи за Јанева: Никој не е недопирлив, секој што се огрешил ќе си одговара

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вели дека прогонот на Катица Јанева не смее да биде оправдување за…

Утре УЈП влегува во Меѓународен сојуз и 1ТВ

Управата за јавни приходи од утре ќе почне да ги проверува сметките на фирмите поврзани со Бојан…

На каков мебел спие сега Катица?

Каква е таа софа на која може да прилегне со „чиста“ совест, а без да се…

Катица Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија

Јанева заминала за Гевгелија со одобрение на судија на претходна постапка, кој синоќа и одреди 30-дневен…