Пелоси со остри критики до Трамп откако за едно деноноќие во САД умреа над 800 лица

Смртноста од Ковид-19 во САД во изминатото деноноќие постигна рекорд, надминувајќи ја бројката од 800 починати…

НА ТЕРЕНИТЕ НА US OPEN ВО ЊУЈОРК СЕ ПОДИГА ПРИВРЕМЕНА БОЛНИЦА

Дел од Националниот тениски центар каде редовно се одржуваат натпреварите на US Open, ќе биде пренаменет…

Секој четврти лекар во Британија е заразен со Ковид-19 или е во самоизолација

Управникот на Кралскиот лекарски колеџ, Ендру Годар, изјави дека секој четврти лекар во здравствениот систем на…

Две штотуку породени жени инфицирани од Ковид19, едното бебе починало

ТВ Канал 5, во штотуку емитуваните вонредни вести, објави вест дека две жени, штотуку породени, биле…

Две нови жртви од коронавирусот во земјава, регистрирани се и 44 новозаразени лица

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од Ковид-19 починаа…

Спасовски: Минималните плати за април и мај во приватниот сектор ќе ги даде државата, во државниот сектор само функционерите со минималец

Вториот сет на мерки што Владата ги усвои на денешната седница предвидуваат 17 мерки што се…

Беџети: Да се крати од функционерите со натпросечни плати, не од административците

Доколку вработените во јавната адинистрација се сведат на минималец, ќе се заштедат околу 35 милиони евра…

Видео: Трамп го претстави сензационалниот пронајдок, кој открива коронавирус за 5 минути

-Мојот фокус сега е на спасување на животите на луѓето, економијата е број два, изјавил утрово претседателот…

Најнови статистички податоци: Кој е најзагрозен поради коронавирусот

Заразувањето со коронавирусот нема сите да го почувствуваат исто, постарите лица и хронично болните се најзагрозени,…

Болсонаро: Постои голема хистерија околу корона вирусот, работните места се уништуваат а страдаат сиромашните

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро синоќа изјави дека покрај постоечките карантински мерки, нема други што би…