Луѓе внимавајте: Ќе го споделам ова, па макар да излезам будала

-Се надевам стравот и сомнежот ми се неосновани и дека погрешно претпоставувам, ама ќе го пишам…

ТРАМП: Да не бев јас бројот на жртвите од ураганот Доријан ќе беше многу поголем

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека бројот на жртвите од ураганот Доријан на Бахамите би можел…

Sony претстави специјална роденденска верзија на култниот Walkman

Новиот уред, освен изгледот, нема речиси ништо заедничко со оригиналниот Walkman. Станува збор за дигитален плеер…

Околу 460.000 Македонци не можат да си дозволат три оброка во денот

Многу луѓе ширум светот сè уште гладуваат. Сепак, на глобално ниво ние сме безгрижни потрошувачи, фрлајќи…

Папата Франциск: Уништувањето на шумите и биодиверзитетот е закана за сите нас

Мадагаскар – Папата Франциск денеска изјави дека забрзаното уништување на шумите и биолошката разновидност во многу земји…

КРАЈ НА ФИЛМОТ ЗА АНГЕЛИТЕ ОД СЈО: Катица во Шутка, бомбите во ЈО , Ленче, Фатиме и другите назад дома, а милиони евра отидоа во ветер

Јавното обвинителство, одлуката за преземање на предметите ја заснова на уставната положба  на ЈО како единствен…

(ВИДЕО) Сопственикот на телевизијата Рамковски: А1 телевизија ќе се отвори

По 8 години затвор и 2 години на слобода, Велија Рамковски, сопственик на А1 ТВ, во…

Доријан го уништи туристичкиот рај, луѓето се тепаат за храна и вода

Ситуацијата по катастрофалниот ураган Доријан на Бахамите е толку критична, што се случуваат пукотници помеѓу населението…

Индија не успеа да слета на Месечината со најевтината мисија во историјата

Индиската мисија на Месечината доживеа неуспех откако контактот со леталото Чандранајан-2 бил изгубен непосредно пред неговиот…

”Мајката на сите парламенти” се распаѓа во живо на телевизија и се претвора во голем ”циркуз”

Познат како „мајка на сите парламенти” и еден од најстарите во светот, британскиот Парламент во последните…