САД ја одбија понудата на Путин да купат суперсонични руски ракети затоа што биле понапредни во оваа технологија

Вашингтон, 7 септември 2019 (МИА) – САД не ја прифаќаат понудата на рускиот претседател Владимир Путин…

НАЈСТАРА МАЈКА ВО СВЕТОТ: Индијка на 74 години роди близнаци (видео)

Ерамати Мангајама (74) од Индија, која роди здрави близнаци по поминато медицинско потпомогнато оплодување, е најстарата…

Пожарот на Скопска Црна Гора е се уште активен, и е на непристапен терен

Пожарот на Скопска Црна Гора каде гори нискостеблеста шума е на непристапен терен, но екипи од…

Позната турска опозиционерка осудена на 10 години затвор поради твитови

Познатата турска опозициска активистка Канан Кафтанчоглу е осудена на девет години и осум месеци затвор, поради…

Ужасна снимка ја крена јавноста на нозе: Жена монструм се породи зад грмушка и го остави бебето во кеса зад продавницата каде работи

Мајка (36) од селото Черемшан во Татарстан во Русија е фатена на камера како го остава…

Зошто Јапонија не го нападнала СССР во Втората светска војна?

Москва би се нашла во голем проблем ако Токио во 1941 година би тргнал во офанзива…

Одлуката е донесена, Јовески ги прифати предметите на Јанева, а СЈО оди во историја

Јавното обвинителство пред малку одлучи да ги прифати предметите од СЈО. Со тоа, Специјалното јавно обвинителство…

ГРЦИЈА Е ТУРСКА: Ердоган ги збecна Грците со фотографија од карта каде делови од земјата се претставени како турски

Турскиот претседател Реџеп Ердоган се појави на фотографија на која се гледа карта на која делови…

13 неверојатно чудни даноци од државите ширум светот

Данокот за брада во Русија, данокот за вдовици во Англија, данокот за сол во Франција… историјата…

Пожар на Скопска Црна Гора

  Пожар избувна попладнето над селото Страцинци на планината Скопска Црна Гора и се движи кон…