Коронавирус: Трамп стравува од 100 илјади починати во САД

Американскиот претседател прво се обидуваше вербално да ја намали опасноста од коронавирусот. Сега признава дека САД…

Разрешување и истрага за директорката на охридска болница после непримањето на пациентката почината од корона

Синоќа на распит како сведок и оштетен во полициската станица во Струга бил повикан зетот на…

Преживеа шпанска треска, колера и сипаници: Најстариот човек на светот го прослави и 112.роденден во самоизолација

Најстариот човек на светот Боб Вајтон денеска го прослави својот 112.роденден во самоизолација поради пандемијата на…

Се самоуби минитерот за финансии во германската покраина Хесен поради коронавирусот

Министерот за финансии во Хесен, Томас Шафер се самоуби, а се претпоставува дека причина се финансиските…

Конте: ЕУ да докаже дека може да се носи со пандемијата

Коронавирусот продолжува да коси во Италија. Државата ги поминува најтешките мигови од почетокот на пандемијата, откако…

Кина прогласи крај на епидемијата од коронавирус!!

По голема и тешка битка одлични вести стигнуваат од првото жариште на зараза со коронавирус Кина.…

Филипче: Ќе расте бројката и на заболени и на починати од ковид-19

Бројот на заболени  од ковид-19 ќе ратсе, а ќе расте и бројот на починати и треба…

Филипче: Починаа уште двајца пациенти од кои еден е на 31 годишна возраст, 16 нови случаи

На клиниката за инфективни болести починаа двајца, соопшти министерот Венко Филипче. Еден пациент на 91-годинша возраст…

Ангеловска: Ќе го заштитиме секое работно место, секој да има средства да го преживее овој период

Зборувајќи за што би се кратело од буџетот министерката за финансии Нина Ангеловска во интервју за…

Трамп нема да го затвори Њујорк

Претседателот на САД, Доналд Трамп одлучи дека нема потреба од карантин во Њујорк. Тој претходно ја…