Спроведени вкупно 1.800 тестирања, од нив 219 се позитивни

Според последните информации, во земјава досега од Ковид-19 се заболени 219 лица. Спроведени се 1.800 тестирања.…

Пандев со остра реакција до ВМРО-ДПМНЕ: Престанете да го злоупотребувате моето име

ВМРО-ДПМНЕ, поточно партиската комисија за спот на оваа партија, без согласност ја презеле изјавата на нашиот…

Кај излечени пациенти во Кина повторно дијагностициран коронавирус

Кај 14 поценти од заразените со коронавирусот во Кина била дијагностицирана болеста двапати, пишува реномираниот британски…

Сопствениците на миленици да се организираат според полицискиот час, исклучоци нема да има

Оливер Спасовски во вечерашното гостување на телевизија „Канал 5“ на прашањето дали ќе се направат некакви…

Светот изгледа напуштен: Снимки од дрон за време на пандемијата на коронавирусот (видео)

Од празна Будимпешта до пусти плажи во Бразил, градовите низ светот изгледаат како да се напуштени.…

Пејачот на „Рамштајн“ се бори за живот поради коронавирусот

Пејачот на „индустриал“ бендот Рамштајн, славниот Тил Линдеман, е позитивен на тестот за коронавирус. Тил Линдеман…

Филипче: 18 ново заболени, седум пациенти се во критична состојба, тројца се излекувани

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека во земјава се регистрирани уште 18…

Проценка: Koлку луѓе ќе останат без работа поради корона?

Глобалните загуби на работни места како резултат на кризата со коронавирус би можеле далеку да ја…

Во 17:30 часот стануваме членка на НАТО (видео)

Претседателот Стево Пендаровски преку видео-обраќање информираше дека денеска во 17,30 часот по македонско време нашата земја…

Светот во „војна“ – чија помош е реална, а чија пропагандна?

Препукувањето меѓу власта и опозицијата во Македонија околу справувањето со корона вирусот станува глобален феномен. На…