СИТЕ НЕШТО ЗА ВЕНКО ПИШУВАТЕ, ПА ЕВЕ И ЈАС: ПРЕД СЕДУМ ГОДИНИ ФИЛИПЧЕ МИ ЈА СПАСИ СОПРУГАТА

Дејан Димитровски во групата на фејсбук под име „И јас сум Венко Филипче -поддршка“ напиша свое…

Животот може да биде убав и во страшно невреме

Секој од нас понекогаш е депресивен или се чувствува осамено и едноставно мрази се без некоја…

ГРАЃАНИТЕ МАСОВНО СЕ СЕЛАТ НА СЕЛО И ПО ВИКЕНДИЧКИ ОД СТРАВ ОД КОРОНА ВИРУСОТ

Tриесетина жители на главниот град исплашени од ширењето на коронавирусот, заминале во своите куќи и викендички…

Кина донира 200 нови респираторни машини за Македонија

Македонија со се приватно и јавно здравство располага со околу 200 респираторни машини во тек на…

Ова момче е царот на планината: Додека неговите другари гледаат во телефоните, Божо јава коњ и ги пасе овците (ВИДЕО)

Малиот Божо Филиповиќ од Лукавица над Никшиќ стана вистинска сензација на Интернет. Ова момче живее на…

СКОПЈАНИ ПИЈАТ НАЈЧИСТА ВОДА ВО ЕВРОПА, СЕ ФИЛТРИРА ПРИРОДНО 30 ГОДИНИ, ВЕЛАТ ШИЛЕГОВ И ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ ВЕСКОВСКИ

Водата во Скопје е најчиста, константна и е по потекло од еден хидрогеолошки феномен кој е…

ТЕТОВКАТА ХАНЧА ЈА ВИКААТ МАЈКА ТЕРЕЗА, ОДГЛЕДАЛА 15 ТУЃИ ДЕЦА, А СЕГА БОЛНА ЖИВЕЕ БЕЗ СТРУЈА И ВОДА ПОРАДИ ДОЛГ ОД 1.500 ЕВРА

Во трошно куќиче веднаш до реката Пена, во крајно супстандардни услови живее тетовката Ханча Алиќ. Соседите…

НИГЕРИЕЦОТ ЏИМИ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ КАЈ НАС ВЕЛИ ВАКА: ,,НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ЧУВАМЕ ОВАА МАКЕДОНИЈА”

Се сеќавате ли на Симон Поликарп, алијас Џими? Тој од Нигерија, голема африканска земја со 150…

Стапува во сила новиот закон, отсега полесно до работа во Германија

Од денес (1 март) во Германија стапува во сила нов Закон за доселување стручни работници, кој…

Луксембург од денес е првата европска држава со бесплатен јавен превоз

По неколку месеци најави, во Луксембург од денеска почна да се применува бесплатен јавен превоз. Луксембург…