Повеќе не се кријат: Игор Џамбазов повторно заљубен!

Водителот, шоумен, актер и музичар, Игор Џамбазов, деновите во карантин ги поминува во Дојран. Друштво му…

Како „обичен смртник“: Португалскиот претседател фотографиран додека чека ред во маркет (ФОТО)

Претседателот на Португалија бил забележан и фотграфиран додека чекал ред во маркет, а на фотографијата се…

(Видео) 25 Мај, Денот на младоста – еден од најголемите празници во СФРЈ

Денот на младоста беше еден од најголемите празници во Социјалистичка Федеративна Република Југославија, кој се одбележуваше…

ДЕН НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ: Чествувањето на св. Кирил и Методиј во Рим откажано поради коронавирусот

Зар не паѓа дожд од Бога на сите подеднакво? Или Сонцето не свети за сите, исто…

СО ИЗМЕШАНИ ЧУВСТВА НА ТАГА И СО СРЕЌА ЈА НАПРАВИВМЕ ПРВАТА ТРАНСПЛАТАЦИЈА НА СРЦЕ, ВЕЛИ АНЕСТЕЗИОЛОГОТ МАЈА МОЈСОВА-МИЈОВСКА

Педесет и четиригодишниот пациент кој утрово доби ново срце од починат донор е на респираторна машина,…

МАКЕДОНКАТА КОЈА СПАСИ ТРИ ЖИВОТИ: Емилија Динева трагично загина, но им подари живот на тројца други во Македонија

Во Македонија беше направена историска трансплантација на срце, истата беше успешна, а покрај хероите доктори и…

Вчеравечер на Клиниката за Државна кардиохирургија се изведе првата кадаверична трансплантација на срце

Вчеравечер на Клиниката за Државна кардиохирургија се изведе првата кадаверична трансплантација на срце, односно трансплантација од…

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ТРГНЕ 240 БИЛБОРДИ ПОСТАВЕНИ СРЕД ПЕШАЧКИ ПАТЕКИ И ТРОТОАРИ

Град Скопје ќе отстрани 240 билборди поставени на јавни површини низ градот. Градоначалникот Петре Шилегов денеска…

Магична глетка во Јапонија: Наместо туристи, во паркот Нара уживаат елени

Наместо туристи, во јапонскиот парк Нара уживаат прекрасни елени. Оваа фасцинантна сцена ја забележал јапонскиот фотограф…

Apple подготвува телефон без портови за полнење

На интернет кружат гласини дека Apple планира целосно да ги исфрли портовите, и дека наскоро би можеле…