Кои карактеристики ги спречуваат ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ за напредок во кариерата

Овен  Како и во животот така и во работата, Овните сакаат да бидат први, најдобри и…

A да не ја претера?

Виетнамскиот модел Ngog Trihn, се чини ја премина границата на вкусот и невкусот оваа година на…

КОЈ СИ ЗНАЕ, СИ ЗНАЕ!

Моника Белучи од секогаш се разликувала од остатокот од светскиот Џет Сет, но никогаш не играла…

Херцигова е во војна со годините

Некогаш најпознат модел во светот и заштитно лице на Диор, Ева Херциогова вчера на Кан покажа…

Roof Bar 55 на „Хилтон“ – гастрономско уживање со софистициран панорамски поглед

Ексклузивниот Roof Bar 55 сместен на покривот од хотелот “DoubleTree by Hilton Skopje” ги отвори вратите…

Марс влезе во Рак, Јарците ги очекува конечна пресметка со партнерот, Девиците ќе мора да се менуваат

Марс на 16 мај влезе во Рак и ќе остане во овој знак до 2 јули.…

“Овај човек е неуништлив!!!”

По операцијата на срцев залисток, 75 годишниот Мик Џегер на видео објава на Твитер им покажа…

Ален Делон: Гејовите не треба да имаат деца, а жените треба да се шамараат !!!

Легендарниот француски глумец Ален Делон во недела на фестивалот во Кан треба да прими почесна Златна…

Кој е најсекси на КАН годинава?

Деновиве се одржува 72 Кански фестивал, како и секоја година дамите кои поминуваат низ црвениот тепих…

Се сеќавате ли на најдобриот говор во историјата на македонското собрание ??

Не се сеќаваме и ние, ама сме сигурни дека секој Македонец мора барем еднаш да го…