Официјално Словенија објави дека помошта за Македонија ја доставиле преку механизам на ЕУ, Мицкоски си ја препиша заслугата

На официјалниот сајт на Министерство за одбрана на Република Словенија е објавена информација дека вчера, со…

Убавата страна на карантинот: Индија продиша

Кога Индија влезе во карантин пред неколку дена, го направи тоа за заштита од корона вирусот.…

За Мицкоски нема ништо позитивно во пакетот мерки на Владата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во својата брза реакција по обелоденувањето на вториот пакет мерки на…

Владимир Талески доби осум години затвор за „Транспортер“

Екс битолскиот градоначалник Владимир Талески доби 8 години затвор за случајот Транспортер за злоупотреба на службената…

Вкупно 320 лица починале од труење со алкохол во Иран

Повеќе од 3.100 луѓе се затруле со алкохол во Иран, а досега починале 320 од нив,…

Митрополитот Агатангел до верниците: Поради здравствени причини јас не одам во храмови, ама вие одете!

Реакциите по скандалозните повици на свештеници од Повардарската епархија, кои во време на пандемија, и покрај…

Рама излезе без заштина маска и со полиција, да ги кара пензионерите во Тирана

По секојдневните апели до граѓаните,особено кон повозрасните, да седат дома, албанскиот премиер Еди Рама попладнево прошета…

Кавадаречките свештеници ги повикуваат верниците во црквите во време на пандемија! (видео)

Свештениците од кавадаречките храмови одржаа литургија против корона вирусот. Тие се помолија за спас на човештвото,…

Докторка на прес-конференција со Трамп откри дека имала температура: Претседателот тргна да бега (ВИДЕО)

На вчерашниот брифинг на тимот за борба против коронавирусот во Белата куќа, д-р Дебора Биркс откри…

БОРИСОВ ДО ОЛИГАРСИТЕ: Продадете ги јахтите мерцедесите и дајте плата! Бевте на скијање во Франција, се вративте и сега барате пари од државата!

„Да си ги продадат мерцедесите и да им дадат плати на работниците.“ Тоа е изјавата на…