ОБВИНЕТИ, ОСОМНИЧЕНИ И АМНЕСТИРАНИ ПРАТЕНИЦИ СЕ СОБРАА ДА РАСПРАВААТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

На јавната расправа во Собранието за состојбите од правосудниот систем, а која треба да даде насоки…

КУРИР дознава: Модераторот на „Јавна соба“ е сопруг и татко од Кисела Вода кој испраќал експлицитни фотографии од малолетнички

Јавноста, а особено родителите се кренаа на нозе откако беше обелоденето постоењето на групата „Јавна соба“…

Неверојатни снимки од Пекинг: Празни улици, празно метро, празни молови во градот со 21 милион жители (видео)

Во центарот на приказната за коронавирусот е кинескиот град Вухан, со најголем број жртви и заразени.…

Од вчера бесплатен автобуски превоз и поскап паркинг, Град Скопје ги активираше мерките против загадувањето

Од 18 часот вчера стапуваат на сила мерките на Град Скопје поради високото загадување. Бесплатен ќе…

Балканот ја усмрде и ја задуши Европа

Властите во регионот не само што немаат план да се справат со загадувањето од корен, туку…

360 степени: Кои се „Ла Верита“ и Ларис Гајсер?

Весникот „Ла Верита“, кој ги објави снимките, меѓу другото, и од разговор меѓу Јордан Камчев и…

Јанева барала позитивно мислење за поблаги казни за осомничените во „Империја“

Катица Јанева никогаш не се мешаше во мојата работа, се до декември 2018 година кога бараше…

Катица отстранета од судницата, ѝ довикна „ороспијо“ и „гомнарко“ на Стефанова

При завршување на денешното рочиште, обвинетата Катица Јанева беше отстранета од судница за недолично однесување кон…

СТЕФАНОВА: Јанева бараше да се согласам обвинетите во „Империја“ да одат во домашен притвор

Обвинителката Лиле Стефанова објасни дека тогаш специјалната обвинителка Катица Јанева барала од неа да потпише налог…

Заев: Арачиново, нема кантонизација, има канализација

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на Фејсбук сподели фотографии кои веројатно се однесуваат на земјени…