Загадувањето на воздухот вчера во Скопје било четири пати над дозволеното

Скопје синоќа повторно се гушеше во загаден воздух. Мерните станици кои го мерат загадувањето на воздухот…

Груевски фотографиран на аеродром – ja напушта ли Будимпешта? (фото)

Порталот МКД њуз објави фотографија од поранешниот премиер Никола Груевски кој бил фотографиран од читател на меѓународниот аеродром…

За 1,7 милиони евра е продадено вискито наречено „Светиот грал“

Шкотско виски на аукција во Лондон го собори претходниот рекорд и стана најскапото продадено виски во светот. Вискито од шкотската дестилерија…

(ВИДЕО) Професионалец крадец за 10 секунди украде ташна од ,,Ла тана”

На Твитер беше објавена снимка од безбедносните камери на гостилницата „Ла Тана“ во Скопје, на која…

Почина детенце со ретка болест чиј татко ги потрошил парите од донации на проститутки, дрога и скапа облека

Почина двегодишно момче со ретка болест, откако наводно таткото ги потрошил сите пари од донанации за…

Пендаровски: Ми пречи новото име на државата (видео)

Претседателот на државава Стево Пендаровски во емисија на каналот „Ал Џазеира“ искрено одговара дека му пречи…

Иселувањето ја чини Македонија загуба од 3,1 процент од БДП, или околу 333 милони евра годишно

Иселувањето ја чини Македонија годишна бруто загуба од околу 333 милиони евра или 3,1 процент од…

д-р Дејвид Леви: Политичарите наскоро ќе бидат заменети со роботи

Според професорот по компјутерски науки, д-р Дејвид Леви – авторот на „Љубов и секс со роботи“,…

Џокер најпребаруван лик на „Порн-хаб“ периодов

Според податоци на интернет-платформата „Порн хаб“, последниве денови, сѐ повеќе луѓе го пребаруваат поимот „џокер“ барајќи…

Рама: Европа го изневери Заев

Албанскиот премиер Еди Рама гостувајќи во емисијата „Опинион“ на Клан телевизија, изјави дека настаните во Македонија…