Набљудувале глечери како се распаѓаат, па го почувствувале гневот на природата

Група туристи набљудувала распаѓање на глечери на Алјаска, кога се нашле сред мало цунами и останале…

Стави кафез на главата, клучот го има сопругата, а причината зошто го носи е урнебесна

Страсните пушачи кога ќе одлучат да ги фрлат цигарите имаат голем проблем при одвикнувањето. Користат разни…

(видео) Таткото на Боки 13 претепал свештеник пред 30 месеци и се уште не е казнет

Скромно семејство на свештеник на најголем христијански празник е жртвa на нacилници а како што ќе…

Што е многу, многу е! Грците продаваат маици со избришано знаме од Кутлеш

Акцијата на Владата на Зоран Заев во Македонија за отстранување на македонските симболи наиде на одушевување…

Ова е ДОМОТ НА БОКИ 13, раскош на човек без школо, без трансакциска сметка и без професија

Аферата „Рекет“ не престанува да ја бранува јавноста, но и социјалните мрежи. Вистинско „цунами“ од твитови,…

Чувството кога те јаде туѓиот срам – мизерија во раскош (Видео)

Премалку е што и да кажеме…Погледнете самите… Фали ме усто оти… Ново урнебесно видео со „Муза…

Бугарска пејачка во фустан со сонцето од Кутлеш пееше наши патриотски песни (ВИДЕО)

На вчерашниот масовен народен собир во Куманово, во местото Старо Нагоричане се случи нешто неочекувано, и…

Вчера му беше роденден на Боки 13: Верниот пријател Сергеј Варошлија му упати емоционална честитка

Сергеј Варошлија преку својот Фејсбук профил му го честита роденденот на Боки 13 кој се наоѓа…

Од Passat од 1999 година е направена најбрзата колиба на светот

Сопственикот на овој подвижен дом, Кевин Никс, е воедно и сопственик на Гинисовиот рекорд за најбрза…

Сакала да сними селфи со коза , па добила нокаут (ВИДЕО)

Многу луѓе сакаат да се сликаат со животни , но речиси секогаш забораваат да видат дали…