КОГА ЛУЃЕТО ЗАБЕГУВААТ СО ПАРИ ШТО НЕ СЕ СТЕКНАТИ СО ПОТ И ТРУД, ЧЕСТО СЕ ПРОБЛЕМАТИЧНИ, ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА ПРАШАЊЕ ЗА КАМЧЕВ

Орце Камчев па и секој друг бизнисмен и политичар кој се огрешил пред законот мора да…

Со по 2.000 евра казнети лицата кои протестираа против 5Г и вакцини

Скопското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казни против вкупно 15 лица за кривично дело непостапување…

Трамп: Имаме многу случаи на корона затоа што премногу тестираме, намалете ги тестирањата (ВИДЕО)

Кога ги гледате овие лудаци по улиците, проклето е добро да се има оружје, рече американскиот…

Џамбаски до Македонците: СО МАЛКУ ЌОТЕК, ЌЕ СТАНЕТЕ ДОБРИ БУГАРИ! (ВИДЕО)

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски од ВМРО на вицепремиерот и министер за одбрана Красимир Каракачанов се надмина…

Заев: Бојан Јовановски лаже зашто одбив да му помогнам

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во изјава за „Фокус“ ги оценува како лажни обвинувањата што против…

Пресуди за „Рекет“, 9 години затвор за Боки 13, Катица Јанева осудена на 7 години

Пресудата за предметот Рекет е објавена по шест месеци судење. На објавата на пресудата за случајот…

9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА БОКИ 13, ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА 7 ГОДИНИ ВО „РЕКЕТ“

Шоуменот и поранешен неформален сопственик на 1ТВ Бојан Јовановски-Боки 13 за Примање награда за противзаконито влијание…

Бугарскиот премиер Бојко Борисов снимен во спална

Фотографија од премиерот на Бугарија, Бојко Борисов како спие гол во спална соба покриен со прекривка,…

БУЈАР ОСМАНИ: Оние кои не веруваа дека Кичево и Струга ќе ги водат Албанци, не веруваат ни во првиот албански премиер

ДУИ е упорна во својата кампања дека Албанец треба да биде премиер на земјава. Дека верува…

ПЛАНИРАМЕ ЈАВНО ДА ГИ ОБЈАВУВАМЕ ИМИЊАТА НА ЛИЦАТА КОИ ОДБИВААТ ДА ПРИМАТ РЕШЕНИЈА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче рече дека побарале помош од правната служба на Собранието во издавање…