МАЗУТ ОД ВЕЛЕШКАТА МАСЛОДАЈНА ИСТЕЧЕ ВО ВАРДАР, ПЕТТИ ЕКО ИНЦИДЕНТ ОД ФАБРИКАТА ЗА ГОДИНА И ПОЛ

Реката Вардар низ Велес денес смрдеше на нафта, а по неа пловеа големи темни дамки. Уште…

Мицкоски: Партијата едногласно одлучи дека ќе учествува на изборите на 15 јули

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на седницата на Централниот комитет донесе едногласна одлука дека ќе учествува на изборите на…

Владата промовира домашен туризам со германско езеро ФОТО

Македонската Влада одлучила да ја искористи мојата фотографија за промоција на македонскиот туризам. Но, ова е…

СВЕТОТ НИ СЕ ВООДУШЕВУВА НА ПРИРОДАТА, А НИЕ ЈА УНИШТУВАМЕ, ВЕЛИ ЕКСДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ ДОНЕВ, НАТЕПАН ОД ЛУЃЕ КОИ ПАЛЕА ДРВЈА ПОКРАЈ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Поранешниот директор на Агенцијата за туризам Александар Донев минатата недела бил нападнат од граѓани кои крај…

СИ ЈА ТУЖЕЛ КОМПАНИЈАТА ОТИ МУ БИЛО ЗДОДЕВНО НА РАБОТА – добил отштета од 50.000 евра

Фредерик Деснар, менаџер на париска парфимерија, доби на суд речиси 50.000 евра зошто му било здодевно…

Во камион пронајдени 142 мигранти на автопатот Гевгелија – Скопје

Во раните утрински часови на 10 јуни, на автопатот Гевгелија – Скопје, полициска патрола забележала камион…

Голем број од заболените одбиваат да ги кажат контактите и не даваат точни податоци

Во Охрид од присутните на семејна прослава со околу 200 лица досега се регистирани осум позитивни…

Украдена изјавата на родилката која ЛАЖЕЛА ДЕКА НЕМАЛА КОНТАКТ СО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Полиција ќе истражува кој од Клиниката за гинекологија ја украл изјавата од досието на родилката што…

Сцените од Белград во фокусот на цел свет: Едни восхитени, други вчудоневидени… (ФОТО)

Фудбалскиот свет денеска е фокусиран на синоќешниот фудбалски спектакл во Белград кој се одржа пред околу…

ВО ШТАБОТ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ РАСПРАВАА ЗА 200 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗЕМЕНИ ОД ПРОВИЗИЈА ШТО ТРЕБАЛО ДА ИМ СЕ ДАДАТ НА ДАМОВСКИ, ДУРЛОВСКИ И БЕТМЕН, СВЕДОЧИ НИНЏА НА СУДЕЊЕТО ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА 27 АПРИЛ

Неправосилно осудениот Александар Василевски-Нинџа на почетокот на денешното сведочење за организаторите на нападот во Собранието на 27…