Заев разговарал и со лажна Грета Тунберг

Разоткриен нов хибриден напад врз кабинетот на премиерот Заев. Лица кои се претставиле како младата еко…

Јовевски: Првичните согледувања се дека во СЈО по ист основ два пати се делеле надоместоци

Тајноста на податоците за висината на бонусите делени во СЈО се клучниот елемент кој фрла сомнеж…

Ахмети: Не е тоа вандализам, навивачки групи од развиениот свет слават така по театри

Лидерот на ДУИ Али Ахмети смета дека прославата на навивачката група Шверцери во МНТ бил настан…

Апасиев во фејсбук статус посветен на Костадинов: Ти си црвено-буржујско „курајберче“ кое само од патни трошоци кешира повеќе од мојата годишна заработувачка

Димитар Апасиев од Левица го повиика портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на ТВ дуел и му…

Администрацијата три часа ќе го чисти Скопје и ќе го одработи 2 јануари

Владата организира голема акција за чистење ѓубре со учество на вработените од државните институции, која ќе…

Трамп се фотошопираше: објави фотографија со неговата глава врз телото на Роки, за инает на критичарите (ФОТО)

Американскиот претседател Доналд Трамп објави на официјалниот Твитер фотографија од неговото лице намонтирано на телото на…

Уште една снимка од надзорна камера покажува колкав бил интензитетот на земјотресот од 6.4 степени

Снимка од надзорна камера од супермаркет во Драч: Another video showing the power of an #earthquake…

Катица била дарежлива и спрема својот „шофер“, го почастила со 30.000 евра

За четири години десетте специјални обвинители заедно со шефицата на СЈО распределиле околу милион евра во…

Листа од сите финасиски трансакции на СЈО (фото)

Финасиски трансакции на СЈО прикажани во новата алатка на Миистерство за финасии. Списоците се објавени од…

Шилегов: Скопските екипи во моментот спасуваат четири деца затрупани под урнатини

Албанија уште не може да си поверува на шокот кој го доживеа. Најсилниот земјотрес по 40…