НЕВЕРОЈАТНО, НО ВИСТИНИТО Боки Тредичи аплицирал за трговските марки Северно Македонска Пошта и Северно Македонски Телеком!

Еве информација и за Велија Рамковски, сопственикот на поранешната А1 телевизија: Боки се обидел да ја…

Националистка му се „сипа“ Ципрас во авион што го продал името: Ти си срам за Грција (видео)

Екс грчки премиер Алексис Ципрас имаше непријатна средба со грчка националистка за време на летот од…

ЗАЕВ: Барам нов, целосен и чист мандат за нашиот прав пат, сѐ друго е ќорсокак

Премиерот Зоран Заев, на денешната прес-конференција по повод одлуката на Европскиот Совет да ја одложи одлуката…

Познати носителите на изборните листи на СДСМ за престојните избори

Носителите на @SDSMakedonija во 6те изборни единици на Македонија pic.twitter.com/MwJ6eLbHao — Демир (@Trollowsky) October 19, 2019

Заев: Во Брисел буквално ги молев да не ги гасат ѕвездичките, ми се јавија сите премиери да ме утешат

Во Брисел буквално ги молев да не ги гаснат европските ѕвездички, рече премиерот, одговарајќи на новинарско…

Заев денеска на пладне ќе соопшти што ќе прави по неуспехот во ЕУ

Премиерот Зоран Заев денеска на пладне ќе има обраќање и прескоференција во Владата. Според најавите Заев…

Шупрајме сега без датум, другарчиња?

Во миг на една чудна просветленост, што дошла веројатно од згаснатите европски сијалички, Заев, онака „од…

САД се разочарале од негативната одлука нa Европскиот совет

САД изразија разочараност затоа што Европскиот совет не додели датум за преговори заМакедонија и за Албанија.…

Пред една година Макрон ги убедуваше македонските граѓани: Гласајте за членство во ЕУ и НАТО со поддршка на Преспанскиот договор

Емануел Макрон, претседателот на Франција, стави вето на започнувањето на преговори за членство на Европската Унија…

ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ЌЕ СИ ПОДНЕСАТ OCTABKИ!!! Последни информации од Брисел – Заев најавил ocтaвкa, Димитров се поздравил со делегацијата

Зоран Заев ќе си поднесе оставка, дознава „Инфомакс“ од доверливи и добро упатни извори во СДСМ.…