ОХРИД ГО БРИШАТ ОД ЛИСТАТА НА УНЕСКО: РЕГИСТРИРАНИ 1.076 ДИВОГРАДБИ, ОД КОИ 409 НА КРАЈБРЕЖЈЕТО НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Најголемиот туристички центар во Македонија, градот Охрид кој со својата убавина привлекуваше илјaдници туристи, ја губи…

Ослободете се од комарците и подобрете го расположението во домот со ловоров лист

Состојките во ловоровиот лист имаат смирувачко дејство врз телото и психата. Истовремено, ловоровиот лист е одбивен…

На Бабиш не му е јасно: Што повеќе пари вложуваме во народот се повеќе се незадоволни

„Што повеќе пари владата вложува во плати, инвестиции, наука и истражување се повеќе луѓе се незадоволни“…

На кој му одговара младите во Македонија да бидат неписмени ?

Ако ме прашате дали е нормално да имаме толку многу одлични ученици, со сите петки, секако…

На младиот Кениец му се предвидува блескава иднина

Седумнаесет годишниот Едвард Закојо Пингуа, кој победи на трката на 5.000 метри на Дијамантската лига во…

Ангела Меркел предизвика загриженост поради неконтролираното тресење за време на церемонијата со украинскиот претседател (ВИДЕО)

За време на церемонијата со украинскиот претседател Володомир Зеленски, канцеларката Ангела Меркел ги загрижи сите присутни…

Изминатиот продолжен викенд Mакедонците сериозно атакуваа на јужниот сосед (ВИДЕО)

Изминатиот продолжен викенд целосно беше блокирана границата со нашиот јужен сосед. Премалку е што и да…

Значително зголемена продажбата на скутери на вода во Куманово

Обилните дождови ширум државата пpeдзивикаа големи пpoблеми на граѓаните, но и на локалната власт. Вчера попладне…

Шпанија има тешко прочитлив јавен долг: Еден трилион, двесте милијарди и триста милиони евра

Националниот долг во Шпанија ја премина бројката од 1.200 милијарди евра, кој е зголемен за 3,3…

Јувентус има нов тренер и ново лого

Наполитанецот Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус, кој е 19-ти клуб во неговата долга тренерска…