Новинарите не смеат да ја снимат штетата во МНТ (ВИДЕО)

Обезбедувањето во МНТ не им дозволи на новинарски екипи да влезат и да ја снимаат штетата…

Премиерот Заев не гледа ништо спорно во огромните надоместоци за СЈО (видео)

Како се делеле бонусите во Специјалното јавно обвинителство и дали имало злоупотреби, премиерот Зоран Заев очекува…

ИТЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО ШУТО ОРИЗАРИ ПОРАДИ ПАЛЕЊЕ НА ГУМИ

Инспекторатот од секторот за животна средина на Општина Шуто Оризари, денеска по дојава на жители,  веднаш…

Толпата го оштетила МНТ, а влегле со дозвола на Артан Груби вели директорката Угриновска

Искинат тапацир на столчињата во Македонскиот народен театар (МНТ) и откорнати орнаменти од ѕидовите е штетата…

Куче возач: Лабрадор менувачот го ставил во рикверц и возел во круг еден час (видео)

На Флорида  еден лабрадор го ставил менувачот во рикверц и го возел автомобилот еден час во круг.…

(ВИДЕО) Полицајки обвинуваат за мобинг и сексуално вознемирување

Шест полициски службенички вработени во МВР, повеќе од година дена биле изложени на сексуално вознемирување и…

Кој го дозволи ова? Навивачката група Шверцери дивееше во МНТ (видео)

Во петокот вечерта во новата зграда на Македонскиот национален театар, едно од најграндиозните зданија во нашата…

Пукна непробојното стакло, а милијардерот Маск гледаше како губи 770 милиони

Директорот на компанијата Тесла Илон Маск доживеа пех во текот на претставувањето на електричниот камионет Сајбертрак…

Се зголемува „друштвото“ кое бара обвинителите на СЈО да ги вратат парите

Обвинителите, вработените во СЈО заедно со специјалната обвинителка Катица Јанева ќе треба да ги варат парите што ги…

Газда ,,плаче” не можел да најде работници – епа не ти работи више никој за 200 евра брале

Една моја другарка има теорија дека сега дефинитивно не е моментот да си заминеме од државата.…