МИЛЕНКО ЈА ОБЈАВИ ФАКУЛТЕТСКАТА ДИПЛОМА НА ЈАНЕВА: СТУДИРАЛА 8,5 ГОДИНИ И ЗАВРШИЛА СО 6,24 ПРОСЕК(ФОТО)

Новинарот Миленко Неделковски на социјалните мрежи го објави уверението на завршните испити на екс обвинителката Катица…

Шекеринска: Веќе сме во НАТО, Грција ќе го штити македонското небо

Вицепремиерката Радмила Шекеринска објави дека Министерството за одбрана на Македонија и  Министерството за национална одбрана на…

Влијанието на мобилните телефони врз успехот на децата

Сите знаат дека децата не треба да поминуваат поголем дел од времето пред екраните, а еве…

Бојко Борисов: Македонија ако сака во ЕУ, нека не си игра со историјата

Бугарскиот премиер по консултативната средба кај претседателот Румен Радев истакна дека секогаш истакнувале дека Македонија може…

Трамп предупредува дека неговиот импичмент ќе биде причина за втора граѓанска војна во САД

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер предупреди дека неговиот импичмент би можел да предизвика втора граѓанска…

Уапсен италијански готвач кој вкусот на храната го збогатувал со марихуана

Италијанскиот шеф поседувал две стебла канабис високи по два и пол метра кои ги користел за…

Протекоа снимките од тепачката на косовските политичари (видео)

Косовските медиуми објавија синоќа видео од тепачката меѓу кандидатите за пратеници на Косово, Дардан Молиќај и…

На анкета на Сител, Заев најпопуларен политичар

Според анкетата која за потребите на емисијата Детектор ја изработи Институтот за политички истражувања – Скопје,…

Јоци ги објави снимките од тоа како Кежаровски ја нападнал !

Жестоките преписки преку социјалните мрежи меѓу новинарите  Јорданка Ивановска – Јоци, Томислав Кежаровски и неговата сопруга…

Јорданка Ивановска – Јоци: Ме нападна Томислав Кежаровски!

Жестоките преписки преку социјалните мрежи меѓу новинарите  Јорданка Ивановска – Јоци, Томислав Кежаровски и неговата сопруга…