Зад решетки и Филип – Кобра, убиецот на фудбалерот Јанушев

Полицијата вечерва го обезбеди Филип Секуловски Кобра, убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев кој е во…

Се кине срцето на некои луѓе бидејќи ќе добиеме датум за почеток на преговорите (ВИДЕО)

Не знам, веројатно се од групата којашто има три проблеми: срцето, душата и петите. Јас реков,…

РУШВЕТ ПРЕД КАМЕРА: Заменик министерот за здравство Асим Муса ЗЕМА АВАНТА 50 евра од 1.000 за операција (видео)

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на…

Се намали невработеноста или заминаа работоспособните?

Во последниве месеци сведоци сме на драстично намалување на стапката на невработеност, на рекордни 17,5 проценти,…

Полицијата го пронајде затвореникот Фидан Исеини кој им избега на „гладните“ полицајци

Околу 17.30 часот во близина на село Пресница , општина Липково МВР го приведе Фидан Исеини…

Елон Маск: Електричниот пикап ќе личи на персонален оклопен транспортер од иднината

Покрај Model Y, електричниот пикап на Tesla е најверојатно моделот што се очекува со најголемо нетрпение…

На Ален Исламовиќ не му дозволија да се качи на авион за Канада ВИДЕО

Ален Исламовиќ (62) во петокот го пропуштил концертот на „Бјело дугме“, во Ванкувер, но и во…

Суспендирани полицајците на кои им избега затвореник од „Идризово“ додека купувале сендвич

Полицајците на кои им побегна затовереник од „Идризово“ при транспорт од болница кон казнено поправниот дом…

„Ел Чека“ објави нова бомба – Шекеринска и Бесими за гласањето на ДИК за локалните избори

На социјалната мрежа „Фејсбук“ се појави прислушуван разговор од локалните избори во 2013 година. Објавувачот на…

До кога ќе трае ова безредие? Дрвокрадци ја пустошат Шар Планина

На социјалните мрежи се појави видео за кое што авторот тврди дека е направено на Шар…