Берлускони раскрвавен откако падна на самитот на ЕПП во Загреб (фото)

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е хоспитализиран откако незгодно падна на конгресот на Европската народна партија…

Даночни инспектори влегле во компанијa, пари почнале да летаат од прозорците (видео)

Случајните минувачи во индискиот град Калкута биле пријатно изненадени откако забележале како од небото паѓаат пари.…

Вака изгледаат повредите на детенцето кое беше тепано во скопската игротека: „Оваа вештерка ми ги шеташе децата низ Аеродром секој ден!“

Вчеравечер како бомба одекна веста дека во скопска игротека жена претепала 2-годишно дете, откако на социјалните…

Граѓаните бараат спас од тероризирањето од страна на извршителите, Заев ветува нови законски решенија

Покрај новиот закон за извршители, Владата размислува за развивање нови законски решенија кои би им помогнале…

Путин до пилотот-херој: Би било добро сите да управуваат со земјата како вие со авионот

Претседателот на Русија Владимир Путин му се заблагодари на капетанот на патничкиот авион А321, кој претходно…

“Грешите, КАТИЦА ПРИМИЛА 340.000 ЕВРА, a не 175, вие скенирајте фискални “

Антонио Милошоски, пратеник на ВМРО ДПМНЕ на фејсбук реагира откако беше соопштено дека поранешната специјална обвинителка…

Зошто апелација во рок од пет дена се предомисли за притворот на Јанева?

Апелација за 5 дена го променила мислењето околу околностите за пуштање од притвор на Катица Јанева.…

Вучиќ: Зоран ме гледаше како да сум „шлакнат“ кога му реков дека нема да му дадат датум, рече дека му ветиле (видео)

Претседателот Стево Пендаровски посочи дека влегувањето во ЕУ ќе биде долг процес. -Залагањето на Макрон е…

Вучиќ: Стево што ќе ти се слушалки кога десет пати подобро зборуваш српски (видео)

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски денеска ја започна дводневната посета на Србија.   По свечениот прием…

Ноќ во хотел за едно евро, но под услов престојот да се пренесува во живо

Јапонскиот хотел „Бизнис рјокан асахи” во градот Фукуока нуди ноќевање по цена од 130 јени (едно…