Мендух Тачи и Арбен Џафери биле прислушувани под псевдоними „швалер” и „деда”

Поранешен вработен во УБК, Марјан Јанкуловски, на денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина” за незаконското следење на…

Пристап до прислушуваните броеви имаа Мијалков, Грујевски и Николиќ, тврди сведок во „Таргет-Тврдина”

Звонко Костовски никогаш не ми даваше налог на ливче или усно, да маркирам некој број. Од…

Катица зела 157.000 евра како додатоци, надвор од редовната плата

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од…

Ќе дојде денот кога ќе умираме од обични инфекции затоа што бактериите стануваат отпорни поради преголема употреба на антибиотици, алармираат лекарите

Граѓаните на Македонија многу конзумираат антибиотици, а високата потрошувачка на антибиотици е директно поврзана со побрз…

Фатиле крадливка и ѝ рекле да се соблече, па не можеле да поверуваат што гледаат

Како што пренесуваат странските медиуми, кога ја фатиле ѝ рекле да се соблече, а на себе…

Фотографија од Катица Јанева во куќен притвор

Поранешната обвинителка на СЈО, Катица Јанева, за прв пат е фотографирана во куќен притвор откако пред…

4,2 милиони луѓе умираат од аерозагадувањето годишно, Мантованели: Владата да премине на конкретни чекори

Светска банка ќе помага во справувањето со згадувањето, во делот на енергетската ефикасност. Време е да…

Работна група за справување со аерозагадувањето

 Покренуваме заедничка иницијатива со земјите од регионот со поддршка на Светска банка да направиме една работна…

Катица за прв пат фотографирана на терасата од станот на синот (фото)

Поранешната обвинителка на СЈО, Катица Јанева, за прв пат е фотографирана во куќен притвор откако пред…

Илија Димовски: Десетици големи бизнисмени се рекетирани од истата екипа, имаат пријавено во клучните амбасади (видео)

Странските амбасади имаат информации кои бизнисмени се рекетирани, рече Илија Димовски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, во дебатниот…