Некој сметал дека државната химната треба да биде исфрлена од програмата по музичко, а да ја има албанската песна ”Штатори”

– Некој мислеше дека на Тамара навистина толку и бил капацитетот, згрешила или пак не ја…

Аркан ограбува банка во Шведска (ФОТО)

Шведската полиција обелодени неколку фотографии на кои се гледа како Жељко Ражнатовиќ – Аркан ограбува една…

Европа на Балкан не дава, а се противи на инвестициите од Кина

НИТ МЕ ЉУБИ, НИТ МЕ ДРУГОМ ДАЈЕ! Eвропската унија има намера да го интензивира дијалогот со…

Гаф на Нетанјаху: Го покани Борис Јелцин наместо Борис Џонсон

Премиерот на Израел Бенџамин Нетанјаху за време на својата посета на Лондон го нарече британскиот колега…

Жена фотографира случајни минувачи за да покаже како луѓето реагираат на дебелинатa

Кога фотографката Хејли Морис-Кафиеро одлучила да направи фотографии од себеси во околина што ја правело да се чувствува…

Албански свадбари го кренале Хамбург во ”воздух”, полицијата запленила димни бомби, чаури и дрога

Германската полиција во Хамбург запре колона на возила со свадбари Албанци, а по претресот кај нив…

Банкомат во Сплит фрлал пари на улица, украдени се над 30.000 евра

Хрватските полицајци ноќеска собрала речиси 10.000 евра од улица, по грабеж на банкомат во близина на…

БЛАМАЖА ВО ПАРИЗ: На Албанците им пуштија погрешна химна, па им се извинија под погрешно име (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Франција во дуел против Албанија во рамките од евро квалификациите, средба која доцнеше…

ЗАЕВ: Дојдете пред Школка да го одбележиме „Денот на независноста на една држава“

Премиерот Зоран Заев ги повика граѓаните да го одбележат Денот на независноста, само што не кажа…

Запрен македонски автобус во Германија: Барале нeдoзволени работи, а нашле нешто неочекувано

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како полицијата во Германија запира автобус…