108-годишна жена тврди дека тајната на нејзината долговечност е шампањот

Дороти Флауерс од Англија, која  го прослави својот 108. роденден на 22 октомври, тврди дека својата…

Што се ПМ честичките и какво влијание имаат врз организмот

Скопје, Тетово, Куманово, Битола, речиси цела Македонија, деновиве е енормно загадена. Поради тоа, зголемено е присуството…

Русковска: Во доказите за „Рекет“ постои фотографија од Катица и 50 илјади евра во готово

Обвинителката Вилма Русковска во вчерашното гостување во „ТВ 24“ меѓу другото потврди дека меѓу доказите постоела…

Добро се „средил“ Бен Афлек на Халоувин

Афлек пред новинарите позирал во прегратка со непозната млада девојка, при што медиумите објавија дека таа…

Вучиќ: „Хашиме, Федерика најмногу сака со тебе да се бакнува“ (видео)

Собирот на лидерите од Западен Балкан на прошталната вечера со досегашната шефица на европската дипломатија Федерика…

Грета Тунберг му се закани на „Фејсбук“ дека ќе го напушти

Климатската активистка Грета Тунберг најави дека можеби ќе се повлече од Фејсбук, што, иронично, го најави…

Вучиќ пак се пофали дека има кажал на Заев и Рама што ги очекува околу датумот

Српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер и со еврокомесарот…

Зоки денеска бил на клиниката за гастро..ендо..дермато..ентеро..хепато (видео)

Зоки ај речи гастроентерохепатологија pic.twitter.com/au6LJpqNSe — Мартиан (@MartianFromMKD) October 29, 2019

КОАЛИЦИЈА О2: Системот во Македонија не функционира, загадувањето ќе продолжи до недоглед

Граѓанската иницијатива О2 на својот фејсбук профил реагираше за зголеменото загадување на воздухот кое е забележано…

Никој не знае кога избегал Игор Спасов, на лекување не го обезбедувал ниту еден чувар затоа што таков бил Законот

Никој не знае од кога Игор Спасов, осудениот за убиството на Мартин Нешковски, е во бегство,…