УЖАС: Норвешка го легализираше бракот помеѓу човек и животни

Според написот објавен во норвешкиот весник „ DagensNæringsliv“, заедно со уште неколку други веб сајтови, Норвешка ги…

Трамп не сака да се слика со најмалата керка Тифани, бидејќи е предебела за негов вкус

Американскиот претседател, наводно, не сака да биде на фотографија со ќерката Тифани бидејќи мисли дека е…

”Плус-сајз” моделот Франческа ја стресе Венеција (видео)

Големо внимание на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција привлече плус-сајз моделот Франческа Џулијани. Нејзиното…

Претставници од Влада, обвинители и дипломати го посетија семејството Јовановски откако Боки 13 е приведен

Во емисијата „Стадион” на Радио Канал 77 имаше свое вклучување во живо во емисијата свeштeникот Виктор…

Трамп си ја повика жена му како да е куче (видео)

Американскиот претседател, Доналд Трамп, доби серија нови критики од корисниците на социјалните мрежи, откако се појави…

Американскиот ексцентричен милионер: Ќе ја претворам Македонија во европска канабис суперсила

Американскиот мултимилионер и претприемник во областа на одгледување на марихуана, Мајк Штрауметис, изненадил дел од граѓаните…

НАУЧНО ИСТРАЖУВАЊЕ: Не прават ли телефоните поглупави

Ново истражување покажува дека сме целосно неспособни да забележиме колкав степен на влијание има смартфонот на…

Пронајди го натрапникот

Парламенти

”Парламенти” од италијанскиот уметник Маурицио Мишел Савони.  

Советот се огласи: Донесена е едногласна одлука за Катица Јанева

Советот на јавни обвинители денеска едногласно одлучи дека се исполнети условите за почнување постапка за разрешување…