„НУ ПОГОДИ“ – ФИЛХАРМОНИЈАТА ЈА СВИРИ МУЗИКАТА ОД ЦРТАНИТЕ ФИЛМОВИ ОД 1970-ИТЕ И 1980-ИТЕ

Филхармонијата ја завршува сезоната концертот на отворено во Градскиот парк во Скопје на 29 јуни од…

Џабе киневте нерви, победникот се знаеше пред да биде соопштен!

Организаторите на Евросонг оваа година, мајсторски изиграа за да ја направат завршницата неизвесна. За жал или…

Кои актери од Game of Thrones нема шанси да ги препознаете ако ги сретнете без костим на улица

Некои актери од најдобрата ТВ серија во моментов, и во сон да ви излезат ќе ги…

“Овај човек е неуништлив!!!”

По операцијата на срцев залисток, 75 годишниот Мик Џегер на видео објава на Твитер им покажа…

Кој е најсекси на КАН годинава?

Деновиве се одржува 72 Кански фестивал, како и секоја година дамите кои поминуваат низ црвениот тепих…

Зарем и до ова дојде !?

Одамна знаеме дека јавните фаци можат се да ни протнат како тренд, ама дека и до…

Инстаграм ја тестира опцијата за купување на артикли од инфлуенсерки

Еден клик и имате фустан како Ким Кардашиан. Инстаграм постојано претставува некои нови функции и се…