СЕНЗАЦИОНАЛНА ВЕСТ ОД САД: Златан Ибрахимовиќ потпиша за италијански великан!

Шведската фудбалска легенда се враќа во италијанската Серија А, а оваа информација ја потврди првиот човек…

Спектакуларно: Дали ова е најдобрата е кореографија некогаш видена на фудбалските терени (видео)

Од Мароко ни доаѓа можеби и најдобрата кореографија некогаш видена на фудбалските терени. Вчера на градското…

Маалска сцена во Италија: Не му дадоа да шутира пенал, па сам си направи замена и беснееше на клупата (видео)

Вистински циркус се случуваше вчера на натпреварот од Серија Б помеѓу Асколи и Венеција. Српскиот фудбалер…

Златан со порака до Шпанците: „Хола“ јас се враќам (видео)

Златан Ибрахимовиќ го привлече вниманието на европската фудбалска јавност откако преку видео на инстаграм-профилот најави дека…

Судија излечи повреден голман со еден свиреж

吉満「時間稼ぎするで」主審「ピーッ前半終了!」吉満「シャキーン!ニヤリ😎」 pic.twitter.com/6ciPUP16e4 — アイアン渡辺@APSお座敷シューター (@watanabekou) October 20, 2019

Почина боксерот Патрик Деј, откако беше во кома поради нокаут

Боксерот Патрик Деј почина на 27 годишна возраст, Американецот им подлегна на повредите здобиени од борбата…

Американскиот боксер Патрик Деј е во индуцирана кома и се бори за живот, откако беше нокаутиран по 9 рамноправни рунди (видео)

Американскиот боксер Патрик Деј се бори за живот по боксерскиот меч во кој беше нокаутиран од…

„Кобра“ даде интервју за хрватски весник па го направија „пуздер“: Ти беше најлошиот шпиц, сѐ на тацна ти даваа! (ФОТО)

Еден од најдобрите македонски фудбалери во историјата, Дарко Панчев, во интервју за хрватскиот весник „Вечерни лист“…

Европско првенство останува само наш сон – Полска-Македонија 2:0 (видео)

Пласман на Евро 2020 преку квалификациите за Македонија остана само сон, откако вчерва Полска успеа да…

Полска напаѓа но Македонија се носи со притисокот, по една сериозна шанса на двете страни

По една сериозна шанса на двете страна и пет жолти картони. Ова го донеше првото полувреме…