Целосно ишаран со спреј автомобилот на Перо Антиќ: Кој татко би го дозволил ова?

Секој родител за своите деца би направил (речиси) сè само за тие да бидат среќни и…

ПРИЗНАНИЕ ВО СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ: Њујорк тајмс со одлични критики за македонскиот документарец „Медена земја“

Американските медиуми, меѓу кои и влијателните „Њујорк тајмс“ и „Лос Анџелес Тајмс“, објавија одлични рецензии за…

ОТКРИЕНА НАЈСТАРАТА ХРИСТИЈАНСКА КРАЛСКА ГPOБНИЦА: Вo Велика Британија откриена гpoбница стара 1400 години!

Градежни работници во 2003 година, работејќи на автопат, откриле подземна просторија, за која сега археолозите сметаат…