Филипче: Масовно тестираме, ги знаеме кластерите, бројките ќе се намалат

„Во Албанија не можете да се тестирате ако немате симптоми, исто и во Србија, од таму…

Заев ја испрати ДУИ во опозиција, вели дека им е време

Предлогот на ДУИ за иден премиер Албанец е популистички и лажен чекор и јасно е дека…

СВЕТ(Видео) Возач со автомобилот удри во демонстранти во Сиетл и отвори оган

Автомобил удри во група демонстранти во Сиетл. Како што објавија американските медиуми, возачот го напуштил атомобилот…

Правила за летен туризам во Бугарија: Без фен и клима уреди

Хотелите и рестораните во Бугарија веќе можат да пречекуваат гости согласно мерките и препораките дадени од…

Двајца патници ја преживеале вчерашната авионска несреќа во Пакистан

Најмалку двајца патници ја преживеале вчерашната несреќа на пакистанскиот авион „ербас А320“, кој падна во населено…

Шилегов: Скопје е единствен град во светот каде плоштадот е продаден за да се гради зграда, додека сум градоначалник ова ќе биде јавен простор

Нема да дозволам овој дел кој секогаш граѓаните го користеле како јавен простор да стане 20-метарска…

ОБАМАГЕЈТ : Можно ли е Трамп да ги одведе Обама и Бајден на суд за обид за пуч?

Одлуката на американскиот јавен обвинител да стави крај на гонењето на поранешниот советник за национална безбедност…

Филипче: Од МПЦ и ИВЗ побарав да ги почитуваат мерките, инаку ќе се вратиме на почеток од кризата

Министерот за здравство Венко Филипче побарал од поглаварите на Исламската верска заедница (ИВЗ) и на Македонската…

Потврдени 7 нови случаи на коронавирус, оздравени се 47 пациенти, а почина 1 лице

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 47 оздравени пациенти во: Скопје-9,…

МЗ: Оздравени се 111 пациенти, потврдени се 23 нови случаи на ковид 19, починаа четири лица

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 111 оздравени пациенти во: Скопје-13,…