Кој не ја виде Адријана Лима во бикини ???

На плажа во Мајами…  

ТРОПСКИ ГОРЕШТИНИ: Изабел Гуларт (галерија)

Гламурозната Бразилка Изабел Гуларт е родена во Сао Паоло пред 34 години,а на јавноста најмногу и…

Тропски горештини: Џиџи Хадид (галерија)

Американката Џиџи Хадид е еден од најреспектираните модели на својата генерација. Со само 24 години, таа…

Тропски горештини: Џоан Смолс (галерија)

Триесет годишната Џоан Смолс Родригез од Порторико, цела деценија е еден од најдобрите супермодели во светот.…

Кога Фани ќе се појави на плажа баш е “FUN”

За егзотичната белгијка Фани Негуеша може да се каже дека бивша манекенка, бивша пеачка и бивша…

Најспремните тела за ова лето

Летото пристигна а со него на површина излегуваат и нашите навиките преку целата година. Сите сакааат…

Серена победи, а сите зборуваат за нејзината противничка

Американската тенисерка Серена Вилијамс вчера се избори пласман во вториот круг на Ролан Гарос, по победата…