Скопје гореше, шампионите пречекани како богови!

Силни емоции доживеаа ракометарите на Вардар по пристигнувањето во главниот град. Можеби дочекот не беше организиран…

Видео полно со емоции – како Вардар ја покори Европа

„Не може да се опише со зборови што доживеа РК Вaрдар изминатиот викенд. Толку многу емоции…

Великанот ја прегази Европа! Составот на Вардар по втор пат пиша историја (Видео)

Титуалта во Лигата на шампиноите по втор пат беше освоеона од страна на најдобриот македонски ракометен…

Европските шампиони го променија планот

Наместо околу полноќ кога беше планирано да слетаат, Вардарци на аеродормот во Скопје со чартер лет…