Напуштен танкер со 160 милиони литри нафта, со години плови по Црвеното Море

„Танкерот полн со нафта плови на крајбрежјето на Јемен, а ако дојде до експлозија тоа ќе…

Зошто се вели ”ПИРОВА ПОБЕДА”

Изразот ”Пирова победа”  кој и денес се употребува кога се сака да се означи некој постигнат…

Пол Гаскоњ и Снуп Дог во војна

Популарниот рапер Снуп Дог и пранешниот англиски фудбалски репрезентативец Пол Гаскоњ се во центарот на светското…

Иран со предупредување до САД: Еден испукан куршум кон Иран и САД ќе гори

Иранската војска го предупреди Трамп, дека и најмал напад над нивната територија ќе има разорен ефект…

Трамп го наредил па го откажал нападот над Иран

Поради соборувањето на американски дрон вреден 130 милиони долари од страна на Иран, американскиот претседател Доналд…

Ако дојде до војна, оваа карта покажува кој би се борел за својата земја

“Ако дојде до војна, дали би се бореле за својата земја и би го ризикувале својот…