Како противпожарен авион влегува во пеколот (видео)

Авиони и хеликоптери помагаа во гасењето на огромните пожари на вториот најголем грчки остров, Евија. Токму…

TripAdvisor: Ова се 10 места со најдоброто гиро на Халкидики

Ако летово се упатувате накај Грција, односно на некој од краците, сигурно ќе сакате да каснете…

”Игра на громови”: Солун, Грција (видео)

Во големото невреме кое ја зафати северна Грција, животот го изгубија 7 лица а стотина се…

Деле Али одмара со стил во Грција

По долгата и напорна сезона, финалистот во Лигата на шампионите од Тотенхем, добро се опуштa на…

НАЈДОБРИТЕ ЛЕТНИ БАРОВИ: Pathos Sunset Lounge

Ако некогаш ве однесе патот на островот Иос во Грција, пиење коктел на зајдисонце во Патос…

ТУРИСТИЧКИ ШОК: Омилените летувалишта на Македонците оваа година поскапи – Халкидики воведе нови такси за гостите

После консултациите на градоначалниците на овие општини, градоначалникот на Халкидики, Христос Донтис одлучи на крстосницата кај…